Nadměrná přeprava má svá specifika

Nadměrná přeprava má svá specifika

Jak se přepravují stavební stroje, zemědělská technika, konstrukce, rámy, turbíny, generátory, hřídele, trafostanice a jiné prvky z lehkého a těžkého strojírenství? Je zapotřebí speciální technika, zkušení řidiči a schopní dispečeři, kteří zvládnou naplánovat trasu. Nadměrná přeprava je náročná v každém svém kroku. Složité bývá už naložení daného stroje, řidič musí být schopen ukočírovat kamion s velmi těžkým nákladem, také je nezbytné naplánovat trasu, jež respektuje různá mostní omezení, ať už na hmotnost nebo výšku soupravy, když se podjíždí pod mostem. Kdo tedy poptává nadrozměrnou přepravu, ten by se měl obrátit na odborníky.

Nahlédněme pod pokličku nadrozměrné přepravy

Přeprava stavebních strojů, zemědělské techniky a obecně nadrozměrná přeprava je doménou společnosti Easy Logistics. Přepravuje výrobky o různých délkách, šířkách a výškách až do hmotnosti neuvěřitelných 53 t. A jaká jsou její tajemství? Základem je samozřejmě schopný vozový park. Firma používá tahače Volvo, návěsy Faymonville, Schwarzmüller i Broshius. Převáží výrobky do šířky 6 m a délky 22 m. Výška se liší podle konkrétního státu, mezinárodně je možné operovat se soupravou o výšce do 4,5 m, v ČR o něco méně.

Nadrozměrná přeprava začíná už daleko před dnem D

Taková přeprava zemědělské techniky či stavebního stroje se plánuje dlouho dopředu. Ono totiž nestačí zboží jen naložit a vyjet. Je potřeba vyřídit nezbytná povolení, a hlavně rozumně naplánovat trasu. Častokrát se jezdí v noci nebo brzkých ranních hodinách, aby se neblokovala doprava.

Nejen nadrozměrná přeprava, ale obecně logistika a spedice

Doménou firmy však není pouze nadrozměrná kamionová přeprava. Nabízí také klasickou kamionovou přepravu, její specializací je spedice. Na trhu logistiky působí již 16 let a za tu dobu si vybudovala opravdu pevné vztahy s ověřenými dopravními firmami.

Publikováno: 27. 07. 2021

Kategorie: Podnikání

Autor: Adam