Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Finance

Vybíráme nebankovní půjčku

Pokud se na vás bankovní úředník díval skrz prsty a suše vám odvětil, že na úvěr nemáte nárok, nezoufejte. Stále máte reálnou šanci, že budete s žádostí o půjčku úspěšní u některé z mnoha nebankovních institucí. Už dávno neplatí, že v nebankovním sektoru narazíte pouze na podvodné firmy a lichváře, kteří se z vás budou snažit sedřít kůži. Opatrnost je však přesto na místě a rozhodně výběr neuspěchejte. Pro všechny, kteří se ve světě financí příliš neorientují, máme v rukávu pár zaručených tipů.

Dejte na prověřené a zavedené instituce

Nebankovní půjčky dnes nabízí téměř každý a o to složitější je vybrat tu správnou. Chybu neuděláte, když budete vybírat mezi zavedenými společnostmi, které patří do České leasingové a finanční asociace. Ta na jejich počínání dohlíží a reguluje podmínky ve prospěch spotřebitelů. Tyto instituce jsou většinou dceřinými společnostmi bankovních společností, což je samo o sobě zárukou spolehlivosti a solidního jednání.

Nevybrali jste si? Dejte na reference

Na vhodný úvěr můžete samozřejmě narazit i mezi poskytovateli, kteří v ČLFA nejsou. V takovém případě se však zaměřte na reference a zjistěte si o dotyčném věřiteli všechny dostupné informace. Měl by disponovat webovými stránkami, na kterých najdete podrobné informace ohledně produktů a kompletní smluvní podmínky. Přečtěte si je od prvního do posledního písmenka a zaměřte se na sankce za prodlení se splátkou a dodatky, které najdete mimo běžný text.

Koho se naopak vyvarovat?

Ruce pryč od nabídek, ve kterých najdete telefonní kontakt na placenou linku. Od těchto věřitelů výhodnou půjčku nečekejte a naopak s připravte na vysoké poplatky za vyřízení žádosti (pozor, nejsou zárukou, že bude půjčka schválena) a další nečestné praktiky.

Dejte si na čas a srovnávejte

Srovnání půjček je klíč k úspěchu. I přesto, že s půjčkou spěcháte, vždy porovnejte minimálně několik podobných produktů. Zjistíte, že na první pohled stejné produkty se ve výsledku velmi liší.