Vybíráme nebankovní půjčku

Vybíráme nebankovní půjčku

Pokud se na vás bankovní úředník díval skrz prsty a suše vám odvětil, že na úvěr nemáte nárok, nezoufejte. Stále máte reálnou šanci, že budete s žádostí o půjčku úspěšní u některé z mnoha nebankovních institucí. Už dávno neplatí, že v nebankovním sektoru narazíte pouze na podvodné firmy a lichváře, kteří se z vás budou snažit sedřít kůži. Opatrnost je však přesto na místě a rozhodně výběr neuspěchejte. Pro všechny, kteří se ve světě financí příliš neorientují, máme v rukávu pár zaručených tipů.

Dejte na prověřené a zavedené instituce

Nebankovní půjčky dnes nabízí téměř každý a o to složitější je vybrat tu správnou. Chybu neuděláte, když budete vybírat mezi zavedenými společnostmi, které patří do České leasingové a finanční asociace. Ta na jejich počínání dohlíží a reguluje podmínky ve prospěch spotřebitelů. Tyto instituce jsou většinou dceřinými společnostmi bankovních společností, což je samo o sobě zárukou spolehlivosti a solidního jednání.

Nevybrali jste si? Dejte na reference

Na vhodný úvěr můžete samozřejmě narazit i mezi poskytovateli, kteří v ČLFA nejsou. V takovém případě se však zaměřte na reference a zjistěte si o dotyčném věřiteli všechny dostupné informace. Měl by disponovat webovými stránkami, na kterých najdete podrobné informace ohledně produktů a kompletní smluvní podmínky. Přečtěte si je od prvního do posledního písmenka a zaměřte se na sankce za prodlení se splátkou a dodatky, které najdete mimo běžný text.

Koho se naopak vyvarovat?

Ruce pryč od nabídek, ve kterých najdete telefonní kontakt na placenou linku. Od těchto věřitelů výhodnou půjčku nečekejte a naopak s připravte na vysoké poplatky za vyřízení žádosti (pozor, nejsou zárukou, že bude půjčka schválena) a další nečestné praktiky.

Dejte si na čas a srovnávejte

Srovnání půjček je klíč k úspěchu. I přesto, že s půjčkou spěcháte, vždy porovnejte minimálně několik podobných produktů. Zjistíte, že na první pohled stejné produkty se ve výsledku velmi liší.

Publikováno: 17. 05. 2013

Kategorie: Finance

Autor: Adam

Tagy: člfa | kterou nebankovní půjčku | nebankovní půjčku | výběr nebankovní půjčky