Jak správně vybrat vířivku, aby splnila vaše představy o relaxaci?

Jak správně vybrat vířivku, aby splnila vaše představy o relaxaci?

Koupel ve vířivé vaně představuje jednu z nejvyhledávanějších forem relaxace. „Whirlpoolka“ je nedílnou součástí wellness center a v posledních letech si ji stále více lidí pořizuje domů. Vzhledem k široké nabídce značek a ještě většímu množství modelů ale není tak snadné vybrat optimální řešení. Pokud si s myšlenkou na pořízení vířivky pohráváte i vy, nenechte se přesvědčit reklamními slogany a řiďte se při výběru následujícími doporučeními. Poradíme vám, na co se zaměřit a jak vybrat vířivou vanu, která plně odpovídá vašim potřebám.

Vířivka musí být tak akorát - ani velká, ani malá

K základním parametrům patří velikost. Budete vířivku používat sami, s partnerem, anebo celou rodinou? S kapacitou jde ruku v ruce i umístění – chcete se relaxační koupeli oddávat doma, na terase, nebo na zahradě? Potěší vás, že současná nabídka zahrnuje i vířivky, které lze jednoduše přemisťovat dle potřeby.

Nejlevnější neznamená největší úsporu

Pro většinu zájemců hraje významnou roli pořizovací cena. I v tomto ohledu se nenechte nalákat na nejnižší nabídku. K mání jsou vířivky, jejichž cena je oproti zavedenému průměru výrazně nižší. Vás by však měly zajímat provozní náklady, které mohou z dlouhodobého hlediska prvotní investici výrazně navýšit. Jinými slovy – většinou se vyplatí investovat do kvalitnějšího (a tedy i dražšího) modelu, který je energeticky nenáročný, vyžaduje jen minimální údržbu a vydrží v bezproblémovém provozu po mnoho let. Navíc, u většiny „levných“ vířivek musíte počítat s tím, že konečnou cenu navýší doprava a instalace. Nepříjemnému překvapení se vyhnete tak, že si vířivou vanu pořídíte u prodejce, který tyto položky netají a zahrnuje doplňkové služby do celkové ceny.

Co dál? Nechte si poradit od odborníků!

A to je teprve začátek. Nezapomeňte ani na další parametry jako je hlučnost, design a použité technologie. Nechcete-li šlápnout vedle, nechte si poradit, jak vybrat vířivku, na tématickém portálu www.vyber-virivky.cz. Najdete zde všechny důležité otázky, které byste si měli před pořízením vířivé vany zodpovědět.

Publikováno: 14. 07. 2015

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: jak vybrat vířivku