Jak ušetřit při koupi počítače pro studenta?

Jak ušetřit při koupi počítače pro studenta?

Máte doma studenta, který se neobejde bez kvalitního počítače? Pokud vás trápí finance a nemůžete si dovolit zbrusu nový stroj, nepřestávejte číst. Prozradíme vám, jak při nákupu počítače/notebooku ušetřit několik tisíc, aniž by úspora byla na úkor výkonu či kvality. Říká vám něco repasovaná technika? Repasované počítače představují výhodnou alternativu k novým počítačům. Odpovídají náročným požadavkům ze strany studentů. Repasy jsou kvalitně postavené, odolné, spolehlivé, přiměřeně výkonné a cenově dostupné.

V čem jsou repasované notebooky lepší než nové stroje?

Jasnou volbou většiny studentů je notebook. Potřebují být mobilní a díky přenosnému počítači mají nepřetržitý přístup k informacím. Nabízí se však otázka, proč si pořídit repasovaný stroj. V prvé řadě jde o nízkou pořizovací cenu. Oproti novým notebookům ze segmentu tzv. „low endu“ (stroje s poměrně nízkým výkonem a nepříliš kvalitní konstrukcí) jsou až o polovinu levnější. Z hlediska výkonu jsou minimálně srovnatelné. Navíc mají odolné šasi, obvykle s kovovými součástmi. V útrobách repasované techniky se skrývají kvalitní komponenty, které v době uvedení na trh patřily k absolutní špičce. Typickým příkladem kvalitní repasované techniky jsou notebooky značek IMB (modelová řada ThinkPad), Dell (notebooky Latitude) nebo HP (manažerské stroje EliteBook). Tyto vyladěné notebooky jsou charakteristické dlouhou životností a vysokým uživatelským komfortem. Takový počítač pro studenty je rozhodně lepší volbou než nová technika nižší třídy.

Vedle nešlápnete ani v případě repasovaných desktopů

Sortiment repasované techniky zahrnuje také stolní počítače neboli desktopy. Zvláštní kategorii tvoří repasované počítače, které nachází uplatnění při studiu oborů jako je projektování, navrhování a podobných oborů. Pro 3D modelaci v CAD aplikacích, grafické práce a jiné práce náročné na výpočetní výkon jsou jako stvořené vysokovýkonné desktopy s procesory XEON, velikostí operační paměti až 72 GB a velmi dobře optimalizovanými grafickými kartami Nvidia Quadro. Pořizovací cena těchto počítačů je víc než přijatelná. Velkou díru do rozpočtu vám určitě neudělá.

Je investice do repasované techniky bezpečná?

Repasované notebooky a desktopy sice nejsou zbrusu nové, ale renomovaní prodejci je nabízí ve špičkovém stavu. Záruka se pohybuje od 6 do 24 měsíců a v případě nižší záruky se obvykle nabízí možnost rozšíření. U většiny strojů si lze připlatit za lepší konfiguraci. Navíc můžete zboží do 14 dní vrátit bez udání důvodů.

Tip na super nákup

K největším prodejcům repasovaných počítačů patří LevnaPC.cz. Na trhu se pohybuje přes 10 let a odbavil desítky tisíc objednávek. V minulém roce se umístil jako finalista v prestižní anketě ShopRoku. V nabídce najdete nejlepší repasované notebooky, stolní počítače a další výpočetní techniku.

Publikováno: 18. 08. 2016

Kategorie: Technika

Autor: Adam

Tagy: repasované notebooky | repasované počítače