Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Technika

Jak ušetřit při koupi počítače pro studenta?

Máte doma studenta, který se neobejde bez kvalitního počítače? Pokud vás trápí finance a nemůžete si dovolit zbrusu nový stroj, nepřestávejte číst. Prozradíme vám, jak při nákupu počítače/notebooku ušetřit několik tisíc, aniž by úspora byla na úkor výkonu či kvality. Říká vám něco repasovaná technika?

Repasované počítače představují výhodnou alternativu k novým počítačům. Odpovídají náročným požadavkům ze strany studentů. Repasy jsou kvalitně postavené, odolné, spolehlivé, přiměřeně výkonné a cenově dostupné.

V čem jsou repasované notebooky lepší než nové stroje?

Jasnou volbou většiny studentů je notebook. Potřebují být mobilní a díky přenosnému počítači mají nepřetržitý přístup k informacím.

Nabízí se však otázka, proč si pořídit repasovaný stroj. V prvé řadě jde o nízkou pořizovací cenu. Oproti novým notebookům ze segmentu tzv. „low endu“ (stroje s poměrně nízkým výkonem a nepříliš kvalitní konstrukcí) jsou až o polovinu levnější. Z hlediska výkonu jsou minimálně srovnatelné. Navíc mají odolné šasi, obvykle s kovovými součástmi. V útrobách repasované techniky se skrývají kvalitní komponenty, které v době uvedení na trh patřily k absolutní špičce.

Typickým příkladem kvalitní repasované techniky jsou notebooky značek IMB (modelová řada ThinkPad), Dell (notebooky Latitude) nebo HP (manažerské stroje EliteBook). Tyto vyladěné notebooky jsou charakteristické dlouhou životností a vysokým uživatelským komfortem. Takový počítač pro studenty je rozhodně lepší volbou než nová technika nižší třídy.

Vedle nešlápnete ani v případě repasovaných desktopů

Sortiment repasované techniky zahrnuje také stolní počítače neboli desktopy. Zvláštní kategorii tvoří repasované počítače, které nachází uplatnění při studiu oborů jako je projektování, navrhování a podobných oborů. Pro 3D modelaci v CAD aplikacích, grafické práce a jiné práce náročné na výpočetní výkon jsou jako stvořené vysokovýkonné desktopy s procesory XEON, velikostí operační paměti až 72 GB a velmi dobře optimalizovanými grafickými kartami Nvidia Quadro. Pořizovací cena těchto počítačů je víc než přijatelná. Velkou díru do rozpočtu vám určitě neudělá.

Je investice do repasované techniky bezpečná?

Repasované notebooky a desktopy sice nejsou zbrusu nové, ale renomovaní prodejci je nabízí ve špičkovém stavu. Záruka se pohybuje od 6 do 24 měsíců a v případě nižší záruky se obvykle nabízí možnost rozšíření. U většiny strojů si lze připlatit za lepší konfiguraci. Navíc můžete zboží do 14 dní vrátit bez udání důvodů.

Tip na super nákup

K největším prodejcům repasovaných počítačů patří LevnaPC.cz. Na trhu se pohybuje přes 10 let a odbavil desítky tisíc objednávek. V minulém roce se umístil jako finalista v prestižní anketě ShopRoku. V nabídce najdete nejlepší repasované notebooky, stolní počítače a další výpočetní techniku.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.