Jak ušetřit za vodu? Nechte si vyvrtat studnu!

Jak ušetřit za vodu? Nechte si vyvrtat studnu!

Ceny energií průběžně rostou, ale to pro vás zřejmě není žádná novinka. Zvyšuje se cena elektřiny, plynu a v neposlední řadě také vody. Průměrná cena jednoho kubíku kohoutkové vody je v současné době 75 Kč (v jednotlivých lokalitách se může mírně lišit). Hledáte-li způsob, jak za vodu ušetřit, nechte si postavit vlastní studu. Kromě toho, že v delším časovém horizontu ušetříte nemalou částku, navíc získáte kvalitní čistou vodu bez chemických úprav.

Díky vlastní studně ušetříte a nejen to

Disponujete-li vlastním pozemkem, není co řešit. Spočtěte si, za jak dlouho se vám investice do studny vrátí a dle toho se rozhodněte. Kromě výrazné úspory budete mít vlastní zdroj pitné vody a zbavíte se závislosti na vodovodní síti. Otázkou je, zda se přiklonit ke „klasické“ kopané nebo vrtané studny. I by mělo být rozhodnutí jasné.

Kopaná, nebo vrtaná studna?

Realizace je mnohem šetrnější vůči životnímu prostředí a zeleni. Během vrtání nedojde k poškození terénu, instalace čerpadel je jednoduchá a práce nezabere více než 1 až 2 dny. Vrtané studny využívají celý zvodnělý kolektor a vydatnosti zdroje jsou řádově vyšší než u kopané studny. Budete mít stálý přítok vody i v době srážkového minima. Navíc nehrozí druhotné znečištění vody z povrchu (v případě kopané studny může ke znečištění dojít z důvodu nedostatečně utěsněnému mezikruží).

Kdo vám studnu vyvrtá levně?

Výhody vrtané studny oproti kopané jsou zřejmé. Ale na koho se obrátit? Firma Tomáše Dvořáka (www.vrtanistudny.cz) se můžete spolehnout na velmi příjemné ceny a garanci vydatnosti – nepodaří-li se studnu navrtat, nezaplatíte ani korunu. V závislosti na průměru vrtu cena začíná již od 650 Kč (bez DPH) za 1 m a je v ní zahrnuto vyhledání pramene, veškerá doprava, čerpací zkouška, vypažení PVC s atestem pro pitnou vodu, montáž čerpadla a odborné poradenství.

Publikováno: 05. 10. 2014

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: vrtaná nebo kopaná studna | vrtaná studna výhody