Jak v roce 2022 ušetřit za elektřinu? Tipy pro každou domácnosti

Jak v roce 2022 ušetřit za elektřinu? Tipy pro každou domácnosti

Ceny vystřelily vysoko do nebes a každý druhý zaměstnanec má nyní problém vyjít s výplatou. Pokud jste následky inflace pocítili na vlastní kůži i vy, mělo by vás zajímat, jak své finance chránit. Jednou z možností jsou úsporná opatření – naučte se šetřit s elektřinou, jejíž masivní zdražování drtí domácnosti i firmy. Následující tipy jsou natolik univerzální, že je může použít opravdu každý.

Vyměňte spotřebiče za úspornější

V minulých letech možná spotřeba nehrála takovou roli jako dnes, ale v současnosti má cílené hledání úsporných spotřebičů velký smysl. A pokud sdílíte bydlení s energožrouty, jejichž nejlepší léta dávno pominula, neváhejte je vyměnit za modernější, úspornější a i v dalších ohledech lepší modely. Při nákupu přitom můžete ušetřit poměrně snadno. Stačí si počkat na příhodnou chvíli, ideálně na nejoblíbenější nákupní svátek v roce – Black Friday. Momentálně probíhá Black Friday 2022 a ceny spotřebičů klesly až o desítky procent. Přesvědčit se o tom můžete třeba v oblíbeném elektru OKAY, kde seženete veškeré bílé zboží i další elektroniku, jejíž nízké provozní náklady uleví vašim pravidelným výdajům.

Přejděte na úsporné praní

V některých rodinách se pračka téměř nezastaví. Je to i váš případ? Pak by vás mělo zajímat, že její energetickou spotřebu snížíte nastavením nižší teploty a otáček. Výhodou ekonomičtějšího praní je šetrnost vůči textilním vláknům – oblečení vám vydrží déle jako nové.

Snižte teplotu ohřevu vody

K nejvýraznějším energožroutům patří bojler. Prakticky každý ohřívač nabízí možnost ohřevu vody v tzv. ekonomickém režimu, tedy na cca 60 °C. Což je sice o mnohem levnější než ohřev na vyšší teplotu, ale nemusíte se ji bát ještě o něco snížit – třeba až na 50 °C. Při nižších teplotách však již hrozí výskyt nebezpečné Legionelly.

Publikováno: 07. 11. 2022

Kategorie: Uncategorized

Autor: Adam