Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Uncategorized

Jak v roce 2022 ušetřit za elektřinu? Tipy pro každou domácnosti

Ceny vystřelily vysoko do nebes a každý druhý zaměstnanec má nyní problém vyjít s výplatou. Pokud jste následky inflace pocítili na vlastní kůži i vy, mělo by vás zajímat, jak své finance chránit. Jednou z možností jsou úsporná opatření – naučte se šetřit s elektřinou, jejíž masivní zdražování drtí domácnosti i firmy. Následující tipy jsou natolik univerzální, že je může použít opravdu každý.

Vyměňte spotřebiče za úspornější

V minulých letech možná spotřeba nehrála takovou roli jako dnes, ale v současnosti má cílené hledání úsporných spotřebičů velký smysl. A pokud sdílíte bydlení s energožrouty, jejichž nejlepší léta dávno pominula, neváhejte je vyměnit za modernější, úspornější a i v dalších ohledech lepší modely.

Při nákupu přitom můžete ušetřit poměrně snadno. Stačí si počkat na příhodnou chvíli, ideálně na nejoblíbenější nákupní svátek v roce – Black Friday.

Momentálně probíhá Black Friday 2022 a ceny spotřebičů klesly až o desítky procent. Přesvědčit se o tom můžete třeba v oblíbeném elektru OKAY, kde seženete veškeré bílé zboží i další elektroniku, jejíž nízké provozní náklady uleví vašim pravidelným výdajům.

Přejděte na úsporné praní

V některých rodinách se pračka téměř nezastaví. Je to i váš případ? Pak by vás mělo zajímat, že její energetickou spotřebu snížíte nastavením nižší teploty a otáček. Výhodou ekonomičtějšího praní je šetrnost vůči textilním vláknům – oblečení vám vydrží déle jako nové.

Snižte teplotu ohřevu vody

K nejvýraznějším energožroutům patří bojler. Prakticky každý ohřívač nabízí možnost ohřevu vody v tzv. ekonomickém režimu, tedy na cca 60 °C. Což je sice o mnohem levnější než ohřev na vyšší teplotu, ale nemusíte se ji bát ještě o něco snížit – třeba až na 50 °C. Při nižších teplotách však již hrozí výskyt nebezpečné Legionelly.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *