Šperky vám rozzáří den

Šperky vám rozzáří den

Šperky jsou skvělým doplňkem k různému typu oblečení, pozvednou celkový vzhled a doladí ho k dokonalosti. Pokud jsou navíc originální a zaujmou na první pohled.

Výběr podle oblečení

Letošní plesová sezóna sice není v plném proudu, krásné šperky ale nepatří jen na plesy. Naopak, mohou nám rozzářit i běžný den, záleží jen na tom, jak je sladit s oblečením. Správný výběr šperků dokáže ovlivnit celkový dojem, měli bychom mu proto věnovat dostatečnou pozornost. Honosné a výrazné šperky vyžadují spíše střízlivější oblečení, aby měly dostatek prostoru vyniknout. Jednoduché a čisté linie se hodí také ke šperkům s diamanty a dalšími kameny. Naopak pokud máme výrazné oblečení, šperky by měly být jen jemným doplňkem a nepřebíjet samotné oblečení. Jednoduchý pracovní kostýmek si tak bude rozumět s náušnicemi s diamanty, které jen decentně podtrhnou celkový elegantní vzhled. Drobnější a méně výrazné šperky je tak možné nosit každý den, pokud je vhodně nakombinujeme s dalším oblečením.

Originalita na míru

Cokoli se třpytí, přitahuje pohledy, což platí i pro šperky. Drahokamy se upravují speciálním brusem s mnoha ploškami, aby vynikl jejich lesk. Drahokamy jsou minerály ceněné pro své estetické vlastnosti, tedy nejen diamanty, ale i rubíny a další přírodní drahé kameny. Ty mohou být na šperku samostatně, nebo v kombinaci několika druhů. Oblíbené jsou šperky na míru, které se vyrábí přesně podle představ a stylu jejich budoucí majitelky nebo majitele. Výrobě předchází domluva a návrh, o který se postará odborník. Aby autorský šperk co nejvíce ladil s osobností nositele, musí být šperkař tak trochu psychologem a kromě představ a přání znát také životní styl, zájmy a koníčky pro vytvoření dokonalého návrhu.

Šperky mají mnoho podob, ideální je vybírat elegantní a nadčasové, nepodléhat krátkodobým módním trendům a výstřelkům.

Publikováno: 24. 02. 2021

Kategorie: Móda

Autor: Adam