Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Strava

Jak vybrat jídlonosič?

Jídlonosič představuje nejpraktičtější způsob, jak přepravit hotový oběd či jakékoliv jiné jídlo. Jeho využití je pestré, stejně jako nabídka různých typů. Jak při výběru této nádoby postupovat? Zaměřili jsme se na nejdůležitější kritéria.

Jaký typ jídlonosiče zvolit?

Potraviny je možné přenášet v různých nádobách. Kromě klasického několikapatrového jídlonosiče jsou k mání také plastové a skleněné dózy.

Několikapatrové jídlonosiče termo jsou uzpůsobeny pro přenášení celého oběda. Jedna z nádob přísluší polévce, druhá hlavnímu jídlu. Některé modely nabízí ještě více místa – skládají se až ze čtyř pater.

Zajímavou volbou může být tzv. elektrický ohřívací box. Jedná se o moderní typ jídlonosiče se systémem nabíjení (12 V i 230 V). Použití těchto nádob bývá velmi snadné.

Jaký zvolit materiál?

Jídlonosiče se vyrábí z různých materiálů. Nejprodávanější jsou nerezové a plastové nádoby.

Výhody nerezu spočívají ve zdravotní nezávadnosti a vysoké odolnosti vůči mechanickému poškození. Pokud vaše volba padne na nerezový jídlonosič, budete se moct spolehnout na dlouhou životnost. Počítejte však s tím, že nádoby z tohoto materiálu nelze ohřívat v mikrovlnné troubě. Oproti plastu je nerez o něco těžší.

Ve srovnání s nerezem je plast méně odolný a zároveň pohlcuje pachy. Na druhou stranu disponuje několika vlastnostmi, díky kterým v určitých ohledech vyniká. Především jde o možnost ohřevu v mikrovlnné troubě – ovšem pozor, všechny druhy plastů toto neumožňují, dbejte proto na pokyny výrobce. Také v případě kvalitního plastu lze očekávat, že jídlonosič vydrží velmi dlouho.

Pokud vám z nějakého důvodu nesedí nerez ani plast, můžete zvolit cenově dostupný „tradiční“ hliník, případně vysoce kvalitní titan, který je vhodný i do extrémních podmínek.

Svůj obědník si můžete vybrat ve specializovaném e-shopu odkulinare.cz.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *