Málo místa v kufru auta? Pořiďte si střešní box neboli rakev!

Málo místa v kufru auta? Pořiďte si střešní box neboli rakev!

Vozíte v autě často kočárek nebo se chystáte na velkolepou dovolenou, na kterou povezete hodně zavazadel? Aby pro vás byla jízda pohodlná a nemačkali jste se s taškami, kupte si střešní box a uložte věci do něj.

Střešní boxy jsou bezpečné a uleví posádce

Jezdit se zavazadly pod nohama není právě komfortní. Na kratší vzdálenost by se to ještě zvládnout dalo, ale co když máte namířeno někam daleko? Perfektní řešení představují střešní boxy - uvolní prostor auta a tím uleví celé posádce. K instalaci střešního boxu budete potřebovat příčné střešní nosiče. Samotný box vybírejte podle nosnosti nosičů, dále podle požadovaného objemu a vhodné velikosti. Počítejte však s tím, že objem je obvykle o něco menší, než udávají výrobci. Šířku a délku boxu podřiďte typu svého vozu. Nezapomeňte, že větší boxy zvyšují odpor vzduchu a čím vyšší odpor vzduchu je, tím je vyšší i spotřeba paliva. Kvalitní střešní boxy jsou odolné, bez problému zvládají i to nejnepříznivější počasí. Jsou navíc vyrobeny s ohledem na zvýšenou bezpečnost proti krádeži. Nemusíte se tedy obávat, že vás někdo vykrade, sotva budete mít auto z dohledu.

Must have pro cyklisty: nosiče na kola

Samostatnou kapitolou jsou nosiče určené pro převoz kol. Existují tři typy, přičemž nejčastěji jsou k vidění nosiče na kola na střechu. Jejich instalace je jednoduchá a během jízdy chrání kola před nečistotami ze silnice. Nevýhodou je vyšší spotřeba paliva, neboť kola zvyšují odpor vzduchu. Dalším typem jsou nosiče na páté dveře. Na odpor vzduchu nemají takto uložená kola prakticky žádný vliv, jejich slabou stránkou je znemožnění přístupu do kufru. Třetí typ jsou nosiče na tažné zařízení. Toto řešení se jeví jako nejpraktičtější, nicméně tomu, kdo tažné zařízení zatím nevlastní, se pořízení dost prodraží. Všechny nosiče na kola mají svá pro i proti. Je jen na vás, pro který kompromis se rozhodnete.

Publikováno: 26. 09. 2019

Kategorie: Auto-moto

Autor: Adam