Jídlo převozem trpí: Kvalitu může udržet kvalitní gastro obal

Rozvoz jídla je v dnešní době nezbytnou součástí restauračního průmyslu. Bohužel, s tím, jak se jídlo vydává na cesty, trpí jeho kvalita. Existují však osvědčené tipy a triky, které mohou restaurace a donáškové služby použít k tomu, aby udržely pokrmy v co nejlepší kondici. 

Vhodně zvolený gastro obal jako klíčový faktor úspěchu

Základem udržení kvality jídla během rozvozu je správný obal. Polystyrenové obaly mohou být lákavou volbou z finančního hlediska, ale neposkytují dostatečnou ochranu pro pokrmy. V dnešní době je třeba hledat modernější a ekologičtější alternativy, které nepoškozují životní prostředí. Ideálním řešením je zatavování – plastové gastro obaly, které se uzavřou fólií. Zatímco počáteční náklady na tuto technologii mohou být vyšší, investice se vám rychle vrátí, protože tímto způsobem udržíte pokrmy v nejlepší kondici.

Správný výběr gastro obalu na míru vlastnostem pokrmu

Každý pokrm vyžaduje specifický druh obalu. Například pizza bude nejlépe uložena v krabici, ale nezapomeňte na možnost voskovaných papírových krabic, které zabrání propustnosti vlhkosti. V opačném případě se riziko zvlhnutí pizzy zvyšuje. Pro udržení optimální teploty můžete využít termotašky.

Dobře si zorganizujte vyzvednutí

Kvalita donáškového jídla je také o tom, jak rychle a efektivně je předáváno z kuchyně do rukou zákazníka. Pokuste se zajistit, aby se jídlo připravovalo co nejblíže času doručení. Čím menší vzdálenost je mezi restaurací a zákazníkem, tím lépe. Kvalita jídla se tak udrží na co nejvyšší úrovni, pokud dorazí k zákazníkovi stále teplé.

Zabraňte kondenzaci

Kondenzace může způsobit znehodnocení jídla tím, že vytvoří kapičky vody uvnitř obalu. Abyste tomu předešli, je důležité udržovat jídlo v provozní teplotě, ideálně okolo 60 °C. Pro dosažení této teploty můžete použít termotašky, které se rychle ohřejí a minimalizují přerušení tepelného řetězce. I když jsou termotašky investicí, stojí za to, aby se kvalita jídla zachovala.

Dbejte na správný způsob předání

Dobrý obal a termotašky samy o sobě nestačí. Zásadní je také způsob, jakým je jídlo předáváno zákazníkovi. Kurýr by neměl vytahovat jídlo z termoboxu, dokud nestojí přímo před zákazníkem. I jedna minuta na chladném vzduchu může způsobit rychlé ochlazení pokrmu a narušit celý proces doručení.

Zlepšení kvality donáškových pokrmů vyžaduje pozornost k detailům a investice do správných technologií a obalů. Použitím těchto osvědčených tipů může restaurace zajistit, že zákazníci budou i nadále spokojeni a rádi se budou vracet pro další chuťové zážitky z pohodlí svých domovů.

Široké spektrum kvalitních gastro obalů za skvělé ceny najdete v e-shopu www.packandcare.cz.

Publikováno: 24. 09. 2023

Kategorie: Skvělé tipy

Autor: Adam