Jak vybrat mateřskou podprsenku?

Těhotenství a mateřství je nejkrásnějším a zároveň velmi komplikovaným obdobím, během kterého žena zažívá spoustu protichůdných pocitů. V momentě, kdy se na těhotenském testu objeví dvě čárky, není cesty zpět a nezbývá, než se postarat o to, aby miminko prožilo poklidných devět měsíců. A to je možné jen tehdy, pokud bude v naprosté pohodě i maminka, která musí provést několik důležitých opatření. Mezi ty základní patří výměna stávající garderóby a zejména pak prádla za pohodlnější. Jste „v tom“ poprvé a nevíte si rady? Bez čeho se rozhodně neobejdete, je mateřská podprsenka. Zajímá vás, proč ji budete potřebovat?

Proč je speciální mateřské prádlo důležité?

Během těhotenství se organismus matky výrazně změní a spousta změn bude vidět i navenek. Mezi ty nejvýraznější obvykle patří zvětšení poprsí, které se připravuje na následné kojení. Prsa jsou najednou citlivější a leckdy dokonce do té míry, že je ženě nepříjemný sebemenší dotyk. A právě tehdy přichází na scénu mateřská podprsenka, která mamince poskytne maximální komfort.

Výhody a vlastnosti mateřské podprsenky

Mateřské podprsenky jsou upraveny tak, aby ženu netlačily. Většinou jsou bez kostic a mají široká nastavitelná ramínka, která neřežou do zad. Tím ovšem výhody nekončí – dalším argumentem pro nákup je i možnost zvětšení o jednu velikost. Tu oceníte v momentě, kdy se prsa náhle zvětší a vy nebudete mít čas ani chuť na nákup nové podprsenky. A aby toho nebylo málo, většina mateřských podprsenek má odepínatelné košíčky, které usnadňují přístup k prsům.

Na co si dát při výběru pozor?

A jak mateřskou podprsenku vybrat? Je to snadné – vybírejte vždy tak, aby bylo v košíčcích dostatek místa pro tampóny a dejte si záležet také na volbě materiálu. Ten by měl být dostatečně elastický, ale v žádném případě ne alergenní. Ideální je bavlna s lehkou příměsí elastanu.

Budete v mateřské podprsence sexy?

Co se týče designového provedení, rozhodně se nebojte, že v mateřské podprsence nebudete přitažlivá. Právě naopak, výrobci si dávají záležet a mateřské podprsenky vypadají opravdu k světu. Krajky, módní barvy a přitažlivý střih – váš partner se nebude moct vynadívat. A pokud zatoužíte po příjemné změně, sáhnete po kojící noční košilce. I noční košile ke kojení totiž snoubí pohodlí s velmi pěkným designem. Nemáte-li chuť na zdlouhavé a namáhavé nakupování v obchodním centru, vydejte se pro mateřskou podprsenku na www.materske-podpresnky.cz. Specializovaný prodejce nabízí velmi kvalitní modely a spoustu dalšího zboží, které budete v průběhu těhotenství a mateřství potřebovat. Mimo jiné i podpůrné těhotenské pásy a výše zmíněné noční košilky na kojení.

Publikováno: 27. 05. 2014

Kategorie: Móda

Autor: Adam