Jak vybrat plavky podle typu postavy?

Jak vybrat plavky podle typu postavy?

Léto je v plném proudu a vy jste se ještě nedostala k vodě? Dost možná jste prázdninové radovánky odkládala kvůli toho, že se necítíte příliš dobře v plavkách... Řešení je prosté, vyberte si plavky podle typu své postavy! Zvolte střih, který vám bude opravdu slušet a pokud si nevíte rady, dejte na naše rady a triky. Prozradíme vám, jak skrýt nedostatky a dát na odiv své přednosti.

Postava „trojúhelník“

Ženy, které mají užší ramena a široké boky, se musí snažit odpoutat pozornost od spodní části postavy. K tomu skvěle poslouží nápaditý nebo materiálově vrstvený vršek a jednobarevný spodní díl dámských plavek. Momentálně jsou v kurzu bohaté květinové vzory a především motiv „plastických“ květin.

Postava „obrácený trojúhelník“

Tento typ postavy je přesný opak předešlého. Pro ženy s rameny širšími než boky a úzkým pasem je důležité, aby skryly dominanci ramen. Ideální je kombinace méně nápadného horního dílu plavek a pestrobarevného (a ještě lépe vrstveného) spodku. Na typu kalhotek nezáleží, ale nejvhodnější jsou bokové kalhotky.

Postava „jablko“

Dámy s postavou typu jablko mají širší hrudník, větší bříško a téměř neznatelný pas. Ramena a boky bývají užší. Cílem by mělo být odvedení pozornosti od širších partií, což hravě zvládnou hodně vystřižené jednodílné dámské plavky. Ty postavu opticky protáhnou a zúží. A po jakém typu plavek sáhnout? Zvolíte-li dvoudílné tankini, podaří se vám zakrýt bříško a během opalování si je budete moct vyhrnout. Správnou volbou jsou také jednodílní monikini nebo pestrobarevné plážové sukýnky, parea a šaty. I ty odvedou pozornost od vašich nedostatků a propůjčí vaší postavě atraktivnější tvary.

„Atletická/chlapecká“ postava

Jste sportovní typ bez výraznějších křivek a téměř neznatelným přechodem mezi boky a pasem? Podpořte svou ženskost bokovými kalhotkami se zavazováním, vykrojenějšími bikinami nebo třeba jednodílnými plavkami se zvýrazňujícím pasem. Perfektní dekolt vám zajistí vyztužené košíčky.

Postava „přesýpací hodiny“

Pokud vaše silueta připomíná tvar přesýpacích hodin, gratulujeme. Jde o „ideální“ typ postavy, kdy jsou ramena a boky stejně široké a pas užší. Nechte svou postavu vyniknout v plavkách s trojúhelníčkovým vrškem a pestrobarevnými kalhotkami. Anebo sáhněte po plavkách s horním dílem „bardot“. Chybu rozhodně neuděláte ani v případě plavek bez ramínek, byť jednodílných.

Udělejte si radost plavkami, které vám sluší!

Chcete-li vypadat skvěle, neobejdete se bez skvělých plavek. Ty najdete v oblíbeném e-shopu www.skvele-pradlo.cz. V nabídce nechybí žádné z výše uvedených typů plavek a to v provedení, které věrně kopíruje současné trendy. Ukažte svému okolí, že máte vkus a vydejte se na pláž nebo k hotelovému bazénu ve velkém stylu.

Publikováno: 28. 07. 2014

Kategorie: Móda

Autor: Adam

Tagy: jak vybrat plavky podle typu postavy