Jak vybrat správné rodinné auto?

Jak vybrat správné rodinné auto?

Chcete si pořídit automobil, se kterým bez problémů vyrazíte na dovolenou do Chorvatska, ale také na rodinné výlety? V takovém případě zapomeňte na menší modely, u nichž je nedostačující nejen velikost kufru, ale také prostor v interiéru. Sáhněte spíše po větších vozidlech, která vás uspokojí jak svým designem, cenou, tak i prostorností a výkonem. V následujících řádcích vám prozradíme, jak při výběru rodinného plechového miláčka postupovat, abyste neprohloupili.

Jak vybrat správné rodinné auto?

Chcete si pořídit automobil, se kterým bez problémů vyrazíte na dovolenou do Chorvatska, ale také na rodinné výlety? V takovém případě zapomeňte na menší modely, u nichž je nedostačující nejen velikost kufru, ale také prostor v interiéru. Sáhněte spíše po větších vozidlech, která vás uspokojí jak svým designem, cenou, tak i prostorností a výkonem. V následujících řádcích vám prozradíme, jak při výběru rodinného plechového miláčka postupovat, abyste neprohloupili. U rodin s dětmi bodují zejména větší vozidla, a to v provedení kombi. Obrovský úspěch sklízí mimo jiné víceúčelová auta označovaná jako MPV, která jsou k dostání také v sedmimístném provedení. Příjemnou alternativou jsou ještě osobní dodávky, jež nabízejí dostatek volného místa jak pro posádku, tak i zavazadla. V každém případě se zajímejte i o to, jak vyjde na povinné ručení kalkulace, neboť čím silnější a výkonnější model zvolíte, tím je dražší i pojištění.

O jaký model je největší zájem?

Pokud preferujete variantu MPV, nabízí se vám Ford S-Max, případně ještě model Galaxy, jenž se technicky přibližuje prvnímu zmíněnému. Jedná se o rodinná auta, která slibují výborné jízdní vlastnosti a spolehlivost. Uvnitř jsou dostatečně prostorná, navíc jsou k sehnání v několika různých provedeních, přičemž zájem ze strany rodin je zejména o turbodiesel. Sice jsou benzinová vozidla levnější, nicméně často je odrazující vyšší spotřeba. Zejména rodiny cestující docela často hledají spíše úsporný automobil, a tím jsou dieselové variace. Z řady MPV ještě stojí za zmínku Dacia Lodgy, Opel Zafira Tourer, Renault Espace, Volkswagen Touran či Renault Grand Scénic.

SUV se stane členem rodiny

V posledních letech vzrostl zájem také o SUVéčka. Prodávají se zejména menší crossovery, které jsou sice menší než klasická SUV, nicméně svůj účel splní dokonale. Počítejte však s tím, že crossover není vevnitř tak prostorný.

Publikováno: 22. 04. 2020

Kategorie: Auto-moto

Autor: Adam