Jak vypadá výbava správného rybáře

Jak vypadá výbava správného rybáře

Rybaření je oblíbený koníček nejen mužů, ale taky žen. Kdo by si nechtěl sednout k vodě, v tichu relaxovat, utřídit si myšlenky a nahodit prut a čekat, jakou rybu chytí tentokrát? Pokud jste ještě rybaření nezkoušeli, tak směle do toho, nezapomeňte však na správnou výbavu.

Mít si na co sednout

Můžete být překvapení, ale jednou z nejdůležitějších částí rybářské výbavy je skládací židlička. Rozhodně nikdy u vody neseďte na zemi, ani na celtě. Židlička je při čekání na úlovek mnohem pohodlnější a navíc zabráníte nachlazení a dalším zdravotním problémům. Myslete také na to, že čekat u vody můžete i několik hodin, zhruba po půl až hodině byste se měli vždy na chvilku projít.

Správná návnada

Ať už chytáte ryby na žížaly, kukuřici nebo jinou náhradu, tak vždy vybírejte tak, s čím máte pozitivní zkušenost. Sami víte, jaké ryby můžete v daném rybníku nebo jezeře chytit a určitě máte doporučení od svých známých „na co berou“. Zajímavou návnadou je také těsto, na které můžete ulovit téměř jakoukoliv sladkovodní rybu.

Něco pro volnou chvíli

Pokud se rozhodnete rybařit, tak myslete na to, že se jedná o tichý a klidný sport. Rybáři někdy i celé hodiny mlčí, pokud si myslíte, že to nevydržíte, tak si klidně s sebou vezměte knihu, bezdrátová sluchátka S-350, nebo třeba křížovky. Je na vás, jak se zabavíte, zkuste však alespoň část rybaření opravdu jen relaxovat, odpočívat a užijte si, jaké to je, když nemusíte nic dělat.

Pomůcky k rybaření

Součástí výbavy je samozřejmě rybářský prut, ten vybírejte podle toho, zda jste začátečník nebo už pokročilý rybář. Na trhu je v současnosti velké množství prutů, ze kterých si vyberete ten, který bude ideální právě pro vás. Dále se vám bude hodit sada háčků i s návazci, rybářská zátěž v podobě olůvek a také splávků, ocelových lanek a v neposlední řadě například elektrická škrabka na ryby, která vám usnadní rybaření i následnou přípravu ryby.

Jděte na ryby s přáteli

Na ryby můžete jít sami, ale mnohem lepší je to s přáteli. Nemusíte si celé hodiny povídat, někdy stačí jen ten pocit, že jste tam spolu. A hlavně pokud se vám povede opravdu velký úlovek, tak oceníte někoho, kdo vám jej pomůže vytáhnout a kdo se s vámi z něj bude radovat.

Hlavně si to užít

Někteří rybáři loví ryby jen pro radost, a poté je pouští zpátky do vody. Rybaření tak může být jen sportem, závodem a zábavou. Jiní pak loví ryby, které jsou určené ke konzumaci. Je na vás, pro jakou z těchto možností se rozhodnete, vždy si však dávejte pozor, abyste měli rybářský lístek a lovili tam, kde můžete. Vyhnete se tak nepříjemnostem a možné pokutě.

Publikováno: 01. 08. 2018

Kategorie: Volný čas

Autor: Adam