Podle čeho vybírat bezdrátová sluchátka?

Podle čeho vybírat bezdrátová sluchátka?

Pokud rádi posloucháte hudbu a sluchátka jsou vašimi každodenními společníky, určitě investujte do bezdrátových. Ten pocit svobody za vyšší cenovku skutečně stojí. Sluchátka bez kabelu jsou ideální na cestách, při sportu nebo v MHD – nemusíte řešit, kam dáte telefon, aby kabel dosáhl, a ještě vám nikde nevisí nevzhledná šňůra. Výhody jsme si shrnuli, ale ještě stále zbývá nedořešené jediné: Podle čeho tedy bezdrátová sluchátka vybírat? Zaměříme se konkrétně na špunty či pecky, náhlavní headsety teď necháme stranou.

Chcete True Wireless sluchátka?

Ne všechna bezdrátová sluchátka jsou úplně bez drátů. V praxi se setkáte se dvěma rozdílnými provedeními. To první se sice nepřipojuje kabelem k telefonu (či jinému zařízení), ale přece kabel má. Sluchátka jsou spojena kabelem, který vám při nasazení vede za hlavou. Jejich opakem jsou tzv. True Wireless sluchátka, jež žádný kabel nemají. Jsou opravdu samostatná, malá, každé si dáte zvlášť do ucha, nejsou ničím spojená. Je to praktičtější, snad jediná nevýhoda spočívá v tom, že se vám může jedno sluchátko samostatně ztratit.

Berte co nejvyšší výdrž!

Sluchátka se připojují tradičně přes Bluetooth a samozřejmě se v nich nachází baterie, již je třeba dobíjet. Velmi důležitým údajem při výběru sluchátek je tedy výdrž baterie. Ta nejlepší bezdrátová sluchátka vydrží na jedno nabití hrát až 10 hodin, průměr se pohybuje asi kolem pěti.

Nezapomínejte na kvalitu zvuku

Dnešní sluchátka už mají tolik parametrů, že bychom téměř zapomněli na to hlavní – důležité je, jak hrají. Sledujte frekvenční rozsah i další parametry a sáhněte po osvědčené značce. Obvykle platí, že čím dražší sluchátka, tím lepší zvukové technologie vám nabídnou. Na druhou stranu třeba takové Apple AirPods sice hrají krásně a nádherně vypadají, ale třeba ve výdrži docela zaostávají. Nenechte se tedy obalamutit značkou a vždy zkoumejte parametry.

Publikováno: 17. 07. 2020

Kategorie: Technika

Autor: Adam