Jak začít s rybařením?

Jak začít s rybařením?

Rozhodli jste se, že se zařadíte do řad rybářů? Jen si to představte – relaxace u vody v kombinaci s adrenalinem, který vám začne v žilách kolovat v momentě, kdy ryba zabere... Ještě předtím však budete muset vyřídit několik formalit a nakoupit si nezbytné vybavení. Nejde o komplikovaný proces, ale přesto se vám bude hodit několik následujících doporučení.

Pár formalit na úvod

Chcete-li se stát rybářem, budete se muset stát členem Českého rybářského svazu, složit zkoušky a poté si zaplatit povolenku. Cena povolenky závisí na tom, zda jde o povolení celosvazové nebo se vztahuje pouze na území jednoho rybářského svazu. Roli hraje také to, zda budete chytat v pstruhových nebo mimopstruhových vodách.

Nákup základních rybářských potřeb

A teď to hlavní. Na základě vámi zvoleného způsobu lovu budete muset vybrat vhodné rybářské vybavení. Rybářský řád předepisuje podběrák , pean a metr na změření délky. Zbytek záleží na vás a vašem rozpočtu. Rybářské pruty seženete za cenu od několika set korun, za ty nejdražší modely zaplatíte i několik desítek tisíc. Poměrně nákladný je naviják, ale celkovou cenu navýší také „drobnosti“ v podobě háčků, splávků a návnad. Rybář začátečník sežene kompletní výbavu i za méně než 3 000 korun. K tomu je však nutné připočítat i další položky jako batoh, pouzdro na pruty či kufřík s rozšířenou výbavou. Pokud vás rybaření začne bavit, můžete průběžně investovat do lepší výbavy. Za zmínku stojí třeba signalizátory a echoloty, které jsou v posledních letech výrazně dostupnější než v minulosti.

Kde nakoupíte rybářské potřeby levně?

A co teď? Až vyřídíte veškeré formality, vydejte se na www.rybina.cz. Ve specializovaném e-shopu nakoupíte rybářské potřeby od A do Z. V nabídce najdete výrobky od renomovaných výrobců, ale také cenově dostupnou výbavičku, jako stvořenou pro začátečníky. Spousta produktů je k mání se slevou, ať už jde o výprodej nebo akci 1+1 zdarma. Prodejce vám navíc rád poradí s výběrem – stačí se zeptat v poradně a dostanete odbornou radu. Rybaření zdar!

Publikováno: 26. 05. 2015

Kategorie: Volný čas

Autor: Adam

Tagy: jak začít s rybařením