Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Volný čas

Jak začít s rybařením?

Rozhodli jste se, že se zařadíte do řad rybářů? Jen si to představte – relaxace u vody v kombinaci s adrenalinem, který vám začne v žilách kolovat v momentě, kdy ryba zabere… Ještě předtím však budete muset vyřídit několik formalit a nakoupit si nezbytné vybavení. Nejde o komplikovaný proces, ale přesto se vám bude hodit několik následujících doporučení.

Pár formalit na úvod

Chcete-li se stát rybářem, budete se muset stát členem Českého rybářského svazu, složit zkoušky a poté si zaplatit povolenku. Cena povolenky závisí na tom, zda jde o povolení celosvazové nebo se vztahuje pouze na území jednoho rybářského svazu. Roli hraje také to, zda budete chytat v pstruhových nebo mimopstruhových vodách.

Nákup základních rybářských potřeb

A teď to hlavní. Na základě vámi zvoleného způsobu lovu budete muset vybrat vhodné rybářské vybavení. Rybářský řád předepisuje podběrák , pean a metr na změření délky. Zbytek záleží na vás a vašem rozpočtu. Rybářské pruty seženete za cenu od několika set korun, za ty nejdražší modely zaplatíte i několik desítek tisíc. Poměrně nákladný je naviják, ale celkovou cenu navýší také „drobnosti“ v podobě háčků, splávků a návnad.

Rybář začátečník sežene kompletní výbavu i za méně než 3 000 korun. K tomu je však nutné připočítat i další položky jako batoh, pouzdro na pruty či kufřík s rozšířenou výbavou. Pokud vás rybaření začne bavit, můžete průběžně investovat do lepší výbavy. Za zmínku stojí třeba signalizátory a echoloty, které jsou v posledních letech výrazně dostupnější než v minulosti.

Kde nakoupíte rybářské potřeby levně?

A co teď? Až vyřídíte veškeré formality, vydejte se na www.rybina.cz. Ve specializovaném e-shopu nakoupíte rybářské potřeby od A do Z. V nabídce najdete výrobky od renomovaných výrobců, ale také cenově dostupnou výbavičku, jako stvořenou pro začátečníky. Spousta produktů je k mání se slevou, ať už jde o výprodej nebo akci 1+1 zdarma. Prodejce vám navíc rád poradí s výběrem – stačí se zeptat v poradně a dostanete odbornou radu. Rybaření zdar!

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *