Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Zdraví

Jak získat příspěvek na invalidní vozík v roce 2014?

Pro „zdravé“ lidi, kteří měli to štěstí a nenarodili se zdravotním omezením, je představa, že usednou na invalidní vozík, noční můrou. Kolečkové křeslo v nás evokuje představu bezmoci a vyvolává vesměs negativní emoce. Pro zdravotně postižené osoby je naopak nástrojem, který jim umožňuje alespoň do určité míry žít obyčejný život. Díky invalidnímu vozíku totiž nejsou odkázáni na neustálou pomoc svých blízkých a i již tato skutečnost jim přidává na sebevědomí. A my vám prozradíme, jaké získat dotace na invalidní vozík v roce 2014.

Financování zdravotnické pomůcky podléhá zákonu č. 329/2011 Sb., který byl k 1.1. novelizován. Momentálně má nárok na získání příspěvku:

Osoba s těžkou vadou nosného nebo pohybového ústrojí za předpokladu dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu. Zmíněný „dlouhodobě nepříznivý zdravotní stave“ musí trvat déle než 1 rok a nesmí vylučovat přiznání příspěvku.

Příspěvek na invalidní vozík mohou získat osoby starší 1 roku, které ho budou využívat k sebeobsluze, pro výkon zaměstnání, k získání informací či vzdělání. Úředníci vždy přihlíží je stávajícím zdravotnickým pomůckám, které již žadatel má a využívá je.

Kde o příspěvek žádat?

O příspěvek na invalidní vozík lze žádat na krajské pobočce Úřadu práce. Před zakoupením pomůcky je vhodné zkonzultovat získání příspěvku s úředníkem.

Kolik činí příspěvek na invalidní vozík?

Příspěvek na invalidní vozík činí v roce 2014 maximálně 90 % z předpokládané nebo již uhrazené ceny. Maximální výše příspěvku na jednu pomůcku nesmí přesáhnout 350 000 Kč a v průběhu po sobě jdoucích 60ti měsících osoba nesmí čerpat více než 800 000 Kč. To této částky je započítán i příspěvek na vozidlo.

Kde koupit invalidní vozík nebo skútr?

Informace o možnostech získání příspěvku již znáte a nezbývá, než si vybrat invalidní vozík. Široký sortiment vysoce kvalitních vozíků za velmi příznivé ceny najdete v nabídce nizozemské společnosti KrosMedical, která působí od roku 2008. Nechybí ani další zdravotnické pomůcky jako je invalidní skútr, chodítka, polohovací postele, handbiky, invalidní tříkolky apod. Téměř všechny produkty jsou skladem a připraveny k okamžitému dodání. Nebudete-li si vědět rady s výběrem, nebojte se obrátit na kvalifikované pracovníky. Více na www.krosmedical.cz.