Prsa - pas - boky: Proč je s nimi tolik práce?

Prsa - pas - boky: Proč je s nimi tolik práce?

Existuje něco jako ideální míry pro ženskou postavu? Po dlouhá desetiletí za ně platí trojice 90 - 60 - 90 označující obvod prsou, pasu a boků. Pro řadu žen to nejsou pouhá čísla pro výběr oblečení, ale meta, které je třeba dosáhnout. Kdo přímo stanovil tyto konkrétní rozměry, není známo, ale velkou měrou k tomu přispělo masové rozšíření televizního vysílání. V záběru kamer vypadá každý o něco tlustší, takže uvedený typ postavy se na televizní obrazovce dobře vyjímá a vpodstatě budí dojem “krev a mlíko”, i když ve skutečnosti je štíhlý až moc. Když tento typ postavy přijali za svůj módní návrháři, bylo zaděláno na problém. A to proto, že vnímání měr, které rozhodně nejsou každému dány za vlastní jako standard, vedlo a bohužel vede zejména u mladých dívek k poruchám příjmu potravy, často s fatálními následky.

Mít vše ve správném poměru

I když se ženy nechaly přesvědčit lékaři a dalšími odborníky, že štíhlost není dána do vínku každému a dosáhnout jí za každou cenu je pošetilé, z podvědomí se podařilo vymazat pouze absolutní hodnoty, ale stále zůstává představa ideálního poměru - tedy objem poprsí alespoň o třetinu větší než v pase a boky, které nejsou objemnější než prsa. Jenže pokud si příroda na něco nepotrpí, je to sériovost. Dívky se rodí s různým genetickým základem a drobnost v podobě širších kostí v oblasti pánve zcela znemožní naplnit zmíněný ideál. S přibývajícím věkem a po splnění mateřských povinností se navíc začínají ozývat tzv. problematické partie - ženy mají tendenci přibývat v pase, na bocích a hýždích, zatímco poprsí v lepším případě stagnuje, v horším je ochuzeno o část objemu kojením a v obou případech ztrácí svou mladistvou pevnost. Dá se s tím něco dělat?

Co se dá na těle nejsnadněji změnit?

Moudré rčení našich babiček zní: Co se nedá změnit, to se musí protrpět. A mnohé ženy to tak dělají, doslova se kvůli nevyhovující postavě protrápí životem s velmi nízkým sebevědomím. Podívejme se na jednotlivé položky, jak to u nich s možností změny vypadá:
  1. Na boky existují speciální cviky, jejichž provádění vyžaduje pravidelnost, soustavnost a pevnou vůli.
  2. Pas lze zmenšit cvičením, dietami a stahovacím prádlem. Další z variant je liposukce.
  3. Zvětšení prsou slibují některé doplňky stravy, zaručený lidový tip v podobě pití černého piva nebo je možný zákrok plastického chirurga, tzv. augmentace prsou. Ta navíc může pomoci vyřešit problém v bodech 1 a 2, protože prsa lze “nastavit” buď pomocí silikonových implantátů, nebo vlastní tukovou tkání odňatou právě z problematických partií.
Největší rozdíl mezi řešeními z uvedené nabídky spočívá v tom, že ta chirurgická mají okamžité a hmatatelné výsledky, zatímco změna výživy a zvýšený pohyb zabrat mohou, ale nemusí. Navíc jsou závislé na časových možnostech a volních vlastnostech ženy, musejí se praktikovat neustále. Na druhou stranu jsou méně finančně náročné.

Prsa v konkurzu zvítězila

Zvětšení prsou není na rozdíl od držení diet nebo trápení těla cvičením čekání na zázrak. Prsa budou bezprostředně po operaci tak velká a tak tvarovaná, jak si žena při konzultaci s plastickým chirurgem vybere. Co se týče bolestivosti, samotný zákrok je standardní operace v celkové anestezii, po ní je třeba počítat s bolestivostí a jistými pohybovými omezeními. Bolest obvykle odezní rychle, čemuž lze koneckonců pomáhat analgetiky. Zhruba do měsíce je možné se vrátit plně do normálního života. Nových prsou si zaručeně každý všimne. Pomohou se přiblížit vysněnému ideálu o více než krůček a práce na dokonalé postavě s nimi bude příjemnější. Která část ženského těla by měla mít největší obvod? Co vnímáte jako nedostatky na své postavě? Jak je maskujete? Máte vůli zdravě se stravovat a pravidelně cvičit? Pomáhá vám to?

Publikováno: 04. 10. 2021

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam