Váš nejlepší přítel do nepohody a sychravých dnů? Rozhodně tepláky!

Váš nejlepší přítel do nepohody a sychravých dnů? Rozhodně tepláky!

Všimli jste si, že z tepláků se stává čím dál tím více módní hit? Co si vybavíte, když se řeknou tepláky? Pravděpodobně dětství. Pamatujete si takové ty modré tepláky v pase na gumu a s vytahanými koleny? Já ano, byly moje nejoblíbenější, někde ještě najdu i fotku sebe v těchto teplácích.

Proč se tepláky těší takové oblibě?

Tepláky jsou ztělesněné pohodlí, Osobně neznám nic pohodlnějšího. Nikde nic netlačí, neobepíná, můžeme se volně pohybovat a být samy sebou. Jak my ženy vyrůstáme a začínáme se více zajímat o módu, z tepláků se začal pomalu stávat módní nepřítel číslo jedna. Tak tomu bylo do nedávna, protože příchod nové situace tento názor radikálně změnil. Znáte uznávanou šéfredaktorku Vogue a módní ikonu Annu Wintourovou? Když se ji vloni v červenci zeptali, zda nosí tepláky, odpověděla rázné ne, takže si jistě dovedete představit ten šok, když nedávno zveřejnila svou fotku, kde sedí v mikině a červených teplácích s bílým proužkem. Anna není sama, také hvězdy jako Rihanna nebo Rita Ora nosí tepláky a vůbec se za to nestydí. Udělaly si z tepláků a podprsenky super outfit. Tepláky už nejsou pouze pro domácí nošení. Včera jsem seděla v letadle a vedle mě žena. Hádejte, co měla na sobě – mikinu s kapucí a tepláky. Také se skvěle hodí na jízdu na kole, jógu, jogging, grilování, procházku se psem nebo do obchodu. Tento nový módní trend se šíří obrovskou rychlostí. A právě proto, že se tepláky stávají novými džínami, je dnes na trhu široká škála výběru, takže každá žena si vybere přesně pro ni vhodný typ.

Jaké typy tepláků dnes najdeme?

Můžete si zvolit, zda chcete s kapsami nebo bez kapes, kapsy na zip nebo obyčejné, kapsa navíc na boku stehna, rovný volný střih nebo fit, klasická délka nebo tříčtvrteční, červená nebo černá nebo jakákoliv jiná barva. Přesvědčit se o tom můžete třeba v e-shopu Bolf.

A co materiál?

Nejpříjemnější je samozřejmě bavlna. Aby zůstal tvar tepláků zachovám, je zde nejčastější kombinace bavlny s elastanem v poměru 90 % bavlna a 10 % elastan. Také lze najít kombinaci 60 % bavlna a 40 % nebo opačně, kdy syntetický materiál převyšuje bavlnu. Jelikož z tepláků se stává váš nejlepší přítel, musíte si uvědomit, jak často je nosíte a dle toho volit materiál.

Proč volit bavlnu?

Pro časté a dlouhé nošení je samozřejmě nejlepší bavlna. Tělo dýchá, nejsou zde žádné chemikálie, které se vypouští a póry našeho těla je absorbují. Také tělo může volně dýchat, je odolná, měkká, příjemná na těle, sací a prodyšná. Dobře se pere a snese vysoké teploty. Technická universita v Liberci provedla studii, která dokazuje, že pro krátký sportovní výkon je mnohem lepší použít oblečení z bavlny než z funkčního high-tech materiálu.

Proč si dávat pozor na polyester?

Polyester je vyroben z neobnovitelných zdrojů ropy a také znečišťuje vodu při praní, protože se uvolňují malé částečky. Dalším zajímavým faktem je, že polyester nese karcinogeny a může vyvolávat alergickou reakci na kůži.

Nová éra začíná

My ženy jsme byly dlouho utlačovány módou, dlouho jsme si nechaly diktovat, co můžeme nosit. Tomu je teď konec, nastala nová éra tepláků. Takže džíny, mějte se na pozoru, máte velkou konkurenci.

Publikováno: 22. 12. 2021

Kategorie: Móda

Autor: Adam