Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Dárky

Parní generátor jako dárek pod stromeček? Úspěch zaručen!

Na praktickém dárku není vůbec nic špatného. Když někomu darujete věc každodenní potřeby, můžete dotyčnému udělat mnohem větší radost, než si zprvu myslíte. Dokonce i balíčkem, ve kterém se krčí něco tak obyčejného jako žehlička. Ale kdybyste chtěli přeci jen udělat dojem, vyvarujte se klasické napařovačce – a sáhněte po moderním parním generátoru. V čem je nejmodernější varianta žehlícího přístroje lepší? Pro specifické výhody si ho možná nakonec pořídíte i pro sebe.

Jak funguje napařovací žehlička a pro koho je vhodná?

Parní žehličky disponují zásobníkem s vodou, která se vlivem teploty mění na páru. Tato funkce není v žehličkách pro nic za nic. Horká pára je při žehlení mnohem efektivnější než samotný vzduch, protože proniká do látky mnohem rychleji. Parní žehličky navíc umožňují žehlení i bez napařovací funkce, tedy na sucho. Ovšem právě díky páře žehlíme mnohem rychleji a podstatně jednodušeji než bez ní. Dostatečně silný proud navíc dokáže vyhladit látku sám o sobě.

Kvalitní parní žehlička je ideálním nástrojem pro každého, kdo tráví žehlením méně času (cca 2-3× týdně), žehlí převážně oblečení (tzn. trička, rifle…) a preferuje kompaktního pomocníka a příznivou pořizovací cenu. Jednotlivé modely však nabízí rozličné funkce (např. systém automatického odstraňování vodního kamene nebo systém pro zabránění odkapávání vody), proto se pře nákupem vyplatí pročíst manuál, jakou vybrat žehličku. Spoustu dobrých rad najdete i v článku, jak vyčistit žehličku.

Parní generátor je velký kalibr

Ale co když o dotyčném víte, že žehlí velmi často – třeba každý den? Navíc ve větším množství, a to i látky, se kterými se hůře manipuluje nebo jsou na žehlení náročnější kvůli specifickému střihu? Pro někoho takového je jasnou volbou parní generátor. Na první pohled vypadá podobně jako napařovací žehlička, ale nemá vestavěnou nádržku na vodu. Místo toho je připojen k externímu generátoru s mnohem větším objemem vody. Díky tomu není nutné tekutinu často doplňovat – parní generátor vytváří páru nepřetržitě pod velkým tlakem.

Jestli nakonec zvolíte tradiční napařovací žehličku, nebo efektivnější (a zároveň dražší) parní generátor, necháme na vašem uvážení. Jednoduše zohledněte preference a zvyklosti osoby, pro kterou dárek vybíráte.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *