Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Bydlení

Jaké jsou výhody lité podlahy? Až je poznáte, žádnou jinou nebudete chtít

Anhydritová podlaha je často spojována s komerčními prostory, stále častěji se však využívá takové v obytných domech. Jedná se o směs, jejímž základem je báze síranu vápenatého. Ten se smíchá s vodou, pískem a dalšími přísadami. Směs se „vylije“ do prostoru, díky čemuž vznikne jednotný povrch bez spár. Není to ovšem jediná výhoda, kterou litá podlaha nabízí. Ve skutečnosti je jich mnohem více. O co konkrétně jde?

Výhody anhydritové podlahy

  1. Anhydritová podlaha zaručuje rovnoměrný povrch bez dilatačních spár.
  2. Lze ji zkombinovat s jakoukoliv podlahovou krytinou (laminátovou, PVC, korek…).
  3. Lité podlahy jsou pevné a odolné, snesou vysoké zatížení. Proto jsou praktické např. v garáži či ve sklepě.
  4. Mají výbornou vodivost tepla, tím zefektivňují účinky podlahového topení. Celou zimu pak můžete chodit doma bosi a hřát si nohy o teplou podlahu.
  5. Realizace anhydritové podlahy je krátkodobá záležitost. V rodinném domě se dá bez problémů stihnout během jediného dne. Další den už je možné po podlaze chodit, po několika dnech ji můžete zatížit.

Realizace lité podlahy ve třech bodech

Postup je rychlý a jednoduchý, přesto je vhodné objednat si firmu a nechat práci zkušeným odborníkům. Ti přesně vědí, co mají dělat a jak reagovat, kdyby realizace neprobíhala úplně hladce. Navíc mají lepší technické vybavení, které zajišťuje kvalitnější i bezpečnější práci.

  1. Prostor je nutné dokonale vyrovnat a vyhladit. Dále se naměří potřebná výška a rozmístí se výškové body. Ty musejí být v dostatečné vzdálenosti, aby byl výsledek doopravdy rovnoměrný.
  2. Nachystá se sádrová směs. Ke smíchání s vodou dochází až na místě bezprostředně před aplikací.
  3. Připravená směs se aplikuje na povrch.

Pak už se jen počká, než směs vyschne. Za pár dní je podlaha připravena k zatížení a položení podlahové krytiny.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *