Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Technika

Jaké vybrat kleštiny pro upnutí nástroje a materiálu?

Jak upnout nástroj s válcovou stopkou nebo tyčový materiál, aby se s ním dalo pracovat na soustruhu? K danému účelu slouží strojní prvek zvaný upínací kleština, které se často říká „kleštinové pouzdro“. Předpokladem přesné a bezproblémové výroby je vhodně zvolený typ. Jak kleštiny správně vybrat, se dočtete v tomto článku.

Kleštiny a kleštinové upínače nachází uplatnění především při práci na soustruhu. Tím však jejich využití nekončí – používají se také v revolverových a jednoúčelových strojích, CNC frézkách a dlouhotočných automatech. Při výběru hraje roli několik kritérií. Dle konstrukčního uspořádání rozlišujeme tažné a tlačné kleštiny. Dále pak oboustranné a rozpínací kleštiny

Jak kleština funguje?

Rozevření kleštiny a zasunutí materiálu do její vnitřní části umožňují podélné drážky, které se nachází na jejím těle. Upnutá kleština pevně svírá těleso a zajišťuje mu rovnoměrnou fixaci. Ve srovnání s čelisťovým sklíčidlem nabízí větší stabilitu. Na druhou stranu má menší rozsah upínání. Navzdory tomuto omezení s nimi lze efektivně pracovat – za předpokladu volby správného typu. Velkou výhodou je možnost rychlejší změny (řádově ve vteřinách) upínacího průměru.

Jaké provedení zvolit?

Kleštiny se vyrábí se dvěma druhy mechanismů. Tlačné kleštiny kužel pouzdra vytlačují , tažné vtahují dovnitř. Oboustranné kleštiny mají pouzdra na obou koncích. Rozpínací se používají k upínání za otvor.

Prodejem kleštin a kleštinových úpínačů se zabývá česká firma KORAN, která zákazníkům nabízí kvalifikované poradenství ohledně výběru správného typu. Malá rodinná společnost je na trhu téměř tři dekády a zabývá se také zakázkovou kovovýrobou v oblasti kovoobrábění. Užitečné informace, videozáběry z výrobních procesů a kontaktní údaje najdete na webu koran-rankov.cz.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *