Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Móda

Jak vybavit šatník podle Feng-shui

Zajímají vás východní učení a chcete vnést prvky Feng-shui i do svého šatníku? Inspirujte se radami, které vám pomohou s výběrem materiálů, barev, ale taky celkového stylu oblečení. Začněte úklidem šatníku a zbavování se starého oblečení.

Hlavní zásady Feng-shui

Možná znáte učení Feng-shui a jeho použití například při navrhování interiéru nebo při plánování zahrady. Ale toto učení můžete použít i při plánování svého šatníku. Mezi hlavní zásady patří organizace a úklid šatníku. Je potřeba, abyste začali protříděním starých věcí a nekompromisně se zbavili toho, co nenosíte, co se vám nelíbí ani vám už nepadne. Jen tak bude ve vašem šatníku znovu proudit životodárná energie. Začněte hezky od podlahy a pořiďte si nové bavlněné spodní prádlo, věnujte pozornost i svrškům a nezapomínejte na obuv a doplňky.

Pohodlí na prvním místě

U Feng-shui je důležité myslet na pohodlí, příjemný pocit a čistotu. Když je řeč o čistotě, je tím určitě myšleno nejen čisto na oblečení, vyprání skvrn a celkově upravený vzhled, ale také je potřeba myslet na čistotu mysli. Postup je jednoduchý, vezměte si oblíbený kousek oblečení, dejte jej na sebe a řekněte si, jak se právě cítíte. Pokud jsou vaše emoce příjemné a vy se na sebe dokážete usmívat do zrcadla, vybrali jste si správně a právě tento kousek si zaslouží své místo v šatníku podle učení Feng-shui.

Jakého oblečení se zbavit

Pokud však cítíte, že dané oblečení není to pravé, nechce se vám na sebe ani podívat do zrcadla, zbavte se tohoto svršku. Může se jednat o nepohodlné tanga kalhotky, které jste nosily dřív a dnes vám už nic neříkají. Nahraďte je bavlněnými dámskými kalhotkami, nebojte se vybrat i ty s vysokým pasem. Budou pohodlné na nošení a navíc podpoří správné držení vaší postavy. To stejné platí o pánském spodním prádle. Do určitého věku nosí muži slipy, například v dětství a dospívání, poté si vybírají, zda se dát cestou boxerek nebo pohodlných bavlněných trenýrek. Většina mužů volí druhou variantu a pánské trenýrky zabírají velkou část mužského šatníku. Nezapomeňte vnést novou energii i do spodního prádla, které se přímo dotýká vašeho těla.

Další tipy

Vyberte si přírodní odstíny barev nebo si zjistěte o působení barev na lidskou psychiku. Věděli jste, že například žlutá barva pomáhá upravit menstruační cyklus nebo červená ve vás probouzí vášeň a zvyšuje vaše libido? U Feng-shui znamená červená barva také příval nové energie a například bílá barva symbolizuje dokonalost a moudrost. Nebojte se vybrat si také doplňky, kterými mohou být přívěsky, talismany nebo přímo šperky s pozitivní energií. Hlavně vždy sáhněte po oblečení, ve kterém se cítíte co nejlépe.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *