Jak vybavit šatník podle Feng-shui

Jak vybavit šatník podle Feng-shui

Zajímají vás východní učení a chcete vnést prvky Feng-shui i do svého šatníku? Inspirujte se radami, které vám pomohou s výběrem materiálů, barev, ale taky celkového stylu oblečení. Začněte úklidem šatníku a zbavování se starého oblečení.

Hlavní zásady Feng-shui

Možná znáte učení Feng-shui a jeho použití například při navrhování interiéru nebo při plánování zahrady. Ale toto učení můžete použít i při plánování svého šatníku. Mezi hlavní zásady patří organizace a úklid šatníku. Je potřeba, abyste začali protříděním starých věcí a nekompromisně se zbavili toho, co nenosíte, co se vám nelíbí ani vám už nepadne. Jen tak bude ve vašem šatníku znovu proudit životodárná energie. Začněte hezky od podlahy a pořiďte si nové bavlněné spodní prádlo, věnujte pozornost i svrškům a nezapomínejte na obuv a doplňky.

Pohodlí na prvním místě

U Feng-shui je důležité myslet na pohodlí, příjemný pocit a čistotu. Když je řeč o čistotě, je tím určitě myšleno nejen čisto na oblečení, vyprání skvrn a celkově upravený vzhled, ale také je potřeba myslet na čistotu mysli. Postup je jednoduchý, vezměte si oblíbený kousek oblečení, dejte jej na sebe a řekněte si, jak se právě cítíte. Pokud jsou vaše emoce příjemné a vy se na sebe dokážete usmívat do zrcadla, vybrali jste si správně a právě tento kousek si zaslouží své místo v šatníku podle učení Feng-shui.

Jakého oblečení se zbavit

Pokud však cítíte, že dané oblečení není to pravé, nechce se vám na sebe ani podívat do zrcadla, zbavte se tohoto svršku. Může se jednat o nepohodlné tanga kalhotky, které jste nosily dřív a dnes vám už nic neříkají. Nahraďte je bavlněnými dámskými kalhotkami, nebojte se vybrat i ty s vysokým pasem. Budou pohodlné na nošení a navíc podpoří správné držení vaší postavy. To stejné platí o pánském spodním prádle. Do určitého věku nosí muži slipy, například v dětství a dospívání, poté si vybírají, zda se dát cestou boxerek nebo pohodlných bavlněných trenýrek. Většina mužů volí druhou variantu a pánské trenýrky zabírají velkou část mužského šatníku. Nezapomeňte vnést novou energii i do spodního prádla, které se přímo dotýká vašeho těla.

Další tipy

Vyberte si přírodní odstíny barev nebo si zjistěte o působení barev na lidskou psychiku. Věděli jste, že například žlutá barva pomáhá upravit menstruační cyklus nebo červená ve vás probouzí vášeň a zvyšuje vaše libido? U Feng-shui znamená červená barva také příval nové energie a například bílá barva symbolizuje dokonalost a moudrost. Nebojte se vybrat si také doplňky, kterými mohou být přívěsky, talismany nebo přímo šperky s pozitivní energií. Hlavně vždy sáhněte po oblečení, ve kterém se cítíte co nejlépe.

Publikováno: 31. 10. 2021

Kategorie: Móda

Autor: Adam