Reklama

Ochrana přírody Milovice

Navštivte přírodní rezervaci divokých koní, zubrů a praturů u Milovic

Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Volný čas

Druhy jízdních kol aneb které si vybrat?

Jaro je konečně tady a s ním i začátek cyklistické sezóny 2014. Pokud jste si dali předsevzetí, v rámci kterého chcete zhubnout pár kilogramů, dostat se do formy a zároveň si zažít spoustu příjemných zážitků, pusťte se do údržby jízdního kola. Nebo snad chcete udělat radost zbrusu novým „kouskem“? Pokud se v nabídce neorientujete a nevíte, který typ jízdního kola bude pro vaše účely ideální, přečtěte si dnešní manuál. Otázka dne zní – jaké jsou druhy jízdních kol a které byste si měli vybrat?

Horská kola (MTB bikes)

Horská kola charakterizuje mohutný rám, široký úchop na řídítkách a široké pneumatiky s hrubým vzorkem. A jak už sám název napovídá, jsou určena pro jízdu v náročném terénu. Silné pneumatiky pohltí většinu vibrací a nerovnosti zachytí odpružená vidlice. Některé modely jsou navíc vybaveny také odpruženou zadní stavbou. Horské kolo využijete mimo klasické cesty a užijete si na nich spoustu zábavy na blátě, písku a sněhu. K běžnému cestování se ovšem nehodí (ačkoliv ho spousta lidí takto využívá).

Horske koloTrekkingová a crossová kola

Treková a krosová kola budí dojem, že konstrukčně vychází z horských kol, ale ve skutečnosti tomu tak není. Rámy těchto kol nejsou tak robustní, převody jsou rychlejší, kola mají většinou průměr 700 mm a pneumatiky šíři cca 54 mm. Představují ideální řešení pro cestování na zpevněných cestách, ale problémy s nimi nebudete mít ani v lehčím terénu (např. na lesní nebo polní cestě). Preferujete-li klidnější a pohodovou jízdu v přírodě, neváhejte.

Krosove kolo

Silniční kola

Z těžkého terénu a polní cesty rovnou na silnici. Tady vám pomůže jen silniční kolo, které je pro rychlé cestování perfektně vybavené. Elegantní rám, lehká a natvrdo nahuštěná kola s velmi úzkými plášti a převody, které vám umožní vyvinou rychlost, o jaké by se vám na trekingovém kole ani nezdálo. Nenechte se však zmást – silniční kola sice vypadají křehce, ale ve skutečnosti jsou velmi tuhá a na silnici sedí jako přibitá.

Silnicni koloVybrali jste si? V tom případě hurá ke specializovanému prodejci kol, který vám ochotně poradí a postará se i o kompletní servis. A pokud vás nabízené modely světových značek přeci jen nezaujmou, nechte si kolo postavit na zakázku z vybraných komponentů.