Jednatelem společnosti rychle a levně

Jednatelem společnosti rychle a levně

Rozhodli jste se postavit na vlastní nohy a realizovat své podnikatelské záměry? Nebaví-li vás být zaměstnancem, staňte se vlastním pánem a skočte rovnýma nohama do světa byznysu. Uvažujte-li o vlastní společnosti, ale nevíte si rady s jejím zakládáním, jste na správné adrese. Doby, kdy bylo založení společnosti s ručením omezeným, případně akciové společnosti, spojeno s celou řadou problémů a navíc i s povinným vkladem základního kapitálu, jsou nenávratně pryč. Jednatelem se můžete stát rychleji a podstatně levněji. Poradíme vám, jak na to!

Fenomén jménem ready made

Nemáte po kapsách dvě stě tisíc na s.r.o., či dva miliony na a.s., nevadí. Připojte se k zástupu lidí, kteří využili předpřipravené společnosti a stali se jednateli ze dne na den i bez toho, aniž by museli skládat základní kapitál. Takzvané ready–made společnosti jsou právnické subjekty, který již nějakou dobu fungují. Jejich základní kapitál byl složen a a účetně vyveden pryč. Ceny takových společností začínají na 20.000 korunách. Rozhodnete-li se pro ready-made, vždy ji kupujte od prověřených zprostředkovatelů, kteří nabízí společnosti bez jakýchkoliv závazků. Alternativou je založení firmy, které se však bez základního kapitálu neobejde.

Nechte si založit firmu na míru

Koupíte-li ready-made, pravděpodobně budete muset nechat upravit některé údaje v obchodním rejstříku. Navíc se musíte spokojit s těmi, které jsou aktuálně v nabídce. Máte-li k dispozici vlastní kapitál a nechcete riskovat, že koupíte zadluženou společnost, nechte si založit firmu na míru. Stejně jako u ready-made, přijdete k hotovému. Lítání po úřadech se nekoná a vy tak ušetříte spoustu drahocenného času, který můžete věnovat podnikání. V případě renomovaného zprostředkovatele budete mít jistotu, že bude firma do rejstříku zapsána napoprvé. Ceny jsou přibližně stejné, jako u koupě ready-made.

Publikováno: 24. 09. 2012

Kategorie: Podnikání

Autor: Adam

Tagy: založení | založení s.r.o. založení společnosti | založit firmu