Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Děti

Věčné dilema maminek: Dudlíky ano, nebo ne?

O tom, zda jsou dudlíky vhodné, nebo nikoliv, se pediatři, psychologové a hlavně rodiče přou jíž řadu let. A zatímco někteří dudlíky bezmezně obhajují, jiní by je svým ratolestem nikdy nedali. Jak je to ale s dudlíky ve skutečnosti? Jsou škodlivé, nebo prospěšné?

Smyslem dudlíku je utišit. Pokud vaše miminko neustálé pláče a to i přesto, že jste ho již přebalili, nakrmili a vyčerpali další možnosti, s klidným svědomím mu dudlík nabídněte. Možná, že touží právě po něm a pokud ho uklidní, neměli byste mu ho odpírat. Na druhou stranu však nesmíte dudlíkem řešit každou „krizovou“ situaci. Nechte si ho jako tajnou zbraň pro případ, kdy nebudete vědět jak dál.

DrzatkoNespornou výhodou dudlíku je fakt, že skutečně funguje. Drtivá většina dětí se díky němu uklidní a téměř okamžitě usne. Co na tom, že miminko během usínání něco vyruší – s dudlíkem v puse se dokáže opět samo uspat. Další a neméně podstatný výhoda tkví v tom, že si nebude cumlat prsty, což je mnohem horší zlozvyk než dudání dudlíku. A zatímco dudlík dítěti jednoduše (ano, za cenu pláče) seberete, s prstem to tak jednoduché nebude. Cucání prstů způsobuje celou řadu problému a to zejména hygienického rázu. Dítěti hrozí zavlečení infekce a vznik vyrážek. Dlouhodobé cucání může vést k pokřivení rostoucích zubů (dítě pak bude muset nosit rovnátka) a dokonce k deformaci prstu.

A nevýhody? Dítě si může na dudlíku vypěstovat návyk a nebude bez něj schopno samo usnout. Tomu lze předejít jedině včasným odebráním, nejlépe do jednoho roku dítěte. Na usínání bez dudlíku ho začněte pomalu navykat již od šestého měsíce. Nebudete jednoduché a bude zapotřebí velké dávky trpělivosti, ale budete-li mít štěstí nebude odvykací kůra příliš dlouho trvat. Jedno je však jisté – dříve nebo později dudlík odloží každé dítě.

Resumé? Dudlík je skvělý pomocník a pokud dítěti určíte hranice, pak bude vše v naprostém pořádku.

Jak vybrat správný dudlík?

HeveaPři výběru dudlíku nehleďte na cenu, ale především na jeho složení. Podezřele levné dudlíky nejenže dlouho nevydrží a v konečném součtu se prodraží, ale navíc často obsahují škodlivé látky. Chcete-li pro své dítě to nejlepší, vsaďte na produkty dánského výrobce HEVEA, který nabízí dudlíky a kousátka ze 100 % přírodní gumy. Jsou velmi měkké a příjemné na dotek a nedají na ně dopustit ani hollywoodské celebrity – dudlíky HEVEA dudlaly také dvě děti známé herečky Jessicy Alby. Díky jejich originálnímu designu budou vaše děti středem pozornosti!

Zdravotní dudlíky a kousátka HEVEA, praktické držáky a látkové obaly najdete na www.ecolove.cz.