Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Bydlení

K čemu slouží klimatizace? K nastolení tepelné pohody!

Faktorů, které ovlivňují to, jak se cítíme, případně náš pracovní výkon, je mnoho. Mezi ty nejvýznamnější však patří prostředí, ve kterém se pohybujeme a existuje dokonce termín, který optimální prostředí definuje. O tzv. tepelné pohodě jste již zřejmě slyšeli, ale pro jistotu si její význam zopakujeme. Tepelná pohoda je stav okolního prostředí, ve kterém člověk nemá pocit přílišné zimy ani tepla.

Co má vliv na tepelnou pohodu a jak jí nastolit doma i v kanceláři?

Tepelnou pohodu ovlivňuje spousta faktorů, mezi které patří tepelný stav daný teplotou vzduchu, stěn, předmětů v místnosti, ale také čistota vzduchu, tělesné vlastnosti člověka a v neposlední řadě hluk, osvětlení nebo působení technologických zařízení.

Jistě uznáte, že nastolit ideální prostředí není, s ohledem na množství výše uvedených činitelů, vůbec jednoduché. Naštěstí existuje klimatizace – zařízení, jehož úkolem je právě úprava vnitřního prostředí tak, aby odpovídalo požadovaným parametrům. Využívá se především v prostorách, které jsou nedostatečně větrané. V prostorách se zvýšeným výskytem prachu a jiných škodlivin, které působí negativně na lidský organismus a proto je nezbytné, aby bylo jejich množství regulováno.

V závislosti na typu klimatizace ji lze využívat na:

  • výměnu znečištěného vzduchu
  • rychlé chlazení nebo ohřev
  • úpravu vlhkosti
  • filtraci a ionizaci pro odstranění škodlivých látek

Nejčastěji se však klimatizace využívá na chlazení vzduchu a úpravu jeho vlhkosti. V obytných místnostech se totiž při běžném užívání zvýšená prašnost a výskyt škodlivin nepředpokládá.

Kompletní realizace klimatizace v Brně a okolí

Jižní Morava je nejteplejší region a v průběhu letních měsíců je pobyt v neklimatizovaných prostorách nepříjemný. Hledáte-li někoho, kdo pro vás zajistí instalaci kvalitní klimatizace Brno, obraťte se na odborníky ze společnosti TopR Klima s.r.o., kteří v rámci Brna zajišťují kompletní servis. ToP R Klima má v oblasti vzduchotechniky bohaté zkušenosti a je autorizovaným dodavatelem klimatizací renomovaných značek (Fujitsu, Midea, Sinclair a LG Electronics). Spoustu dalších informací najdete na www.topr-klima.cz.