Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Byznys

Kalibry jsou vhodné nejen pro sériovou výrobu

Ve strojírenském průmyslu, automobilové výrobě, ale třeba i stavebnictví se používají různé nástroje, a to především měřidla a kalibry. Samotné názvy napovídají, že měřidla slouží k zajištění přesných rozměrů ještě před výrobou, zatímco kalibry jsou určené ke kontrole hotových produktů. V následujících řádcích se podíváme na kalibry podrobněji.

Kalibry tedy nejsou určené k měření, nemají ani k dispozici žádnou stupnici. Vyrábí se v různých variantách, jako je například kalibr M42×1,5. Informují o tom, jestli rozměry hotového výrobku odpovídají těm předepsaným. Pokud ne, pak se takovému obrobku říká zmetek.

Kalibry na závity v malovýrobě

S kalibry se setkáte zejména ve velkovýrobních podnicích, což ale neznamená, že nenacházejí uplatnění v malovýrobě. Počítejte však s tím, že jeden kalibr je určen pouze na jeden rozměr, takže si na začátku ujasněte, jestli potřebujete M42×1,5, nebo M16×0,5 a podobně.

Jestliže použijete kalibr jen jednou, je neekonomické si ho pořizovat. Vhodný je spíše tam, kde je sériová výroba. Závitové kalibry vám přijdou vhod i při kusové výrobě, neboť rozměry závitů jsou normalizované, takže je jenom několik málo druhů.

Vnější, nebo vnitřní závity?

Před pořízením kalibru je potřeba ještě vědět, jestli s ním chcete zkoušet vnější, či vnitřní závity. Pro vnitřní se používají takzvané závitové válečkové kalibry, jež disponují dvěma stranami. Dobrá strana musí jít našroubovat do závitu, ta špatná nikoliv. U vnějších závitů jsou naopak nezbytné závitové kroužky.

Jestliže hledáte společnost, která se specializuje na měřidla a kalibry, podívejte se do pestrého sortimentu firmy Michovský-TOOLS s.r.o. Působí na tuzemském trhu dlouhá léta a nabízí i výrobu atypických rozměrů. Přijdete si tedy na své, i když máte specifické požadavky.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *