Potřebujete výkonný a cenově přijatelný dedikovaný server? Našli jsme pro vás řešení!

Potřebujete výkonný a cenově přijatelný dedikovaný server? Našli jsme pro vás řešení!

Spousta projektů se zkrátka s „bezlimitním“ hostingem nespokojí a do hry tak přichází aleternativa v podobě dedikovaného serveru. Ten představuje ideální řešení pro všechny, kteří potřebují pořádné železo a ne virtuální server, který se dělí mezi několik klientů. Nejčastěji ho využívají společnosti, které vyžadují vysoce výkonný nesdílený server a nechtějí si lámat hlavu s jeho provozem. A právě ty z vás, kteří dedikovaném serveru uvažují, by mohla zaujmout nabídka společnosti Coolhousing.net. Ta umožňuje umístění serveru ve svém datovém centru s nepřetržitými dodávkami elektrické energie, optimálním chlazením a internetovým připojením zahrnujícím Ipv4/IPv6 adresy a možnost BGP přesměrování.

Největší výhody dedikovaného serveru od Coolhousing

Dedikovaný server je určen pouze jednomu zákazníkovi. Nekoná se sdílení jako v případě VPS a zároveň odpadají veškeré starosti, které jsou spojeny s provozováním vlastního serveru. Zákaznici mohou využívat nepřetržitou podporu a v případě zájmu i monitoring chodu serveru. Jako bonus dostanou extra 100GB prostoru na externím disku. Datové přenosy jsou neomezené a programové vybavení dle potřeby.

Nabídka nízkopříkonových serverů Hewlet Packard

Dedikáč od společnosti HP je zárukou vysokého a stabilního výkonu. Z široké nabídky serverů si přitom vybere malá firma i velká organizace. Ať už se jedná o špičkový hardware nejvyšší třídy nebo cenově dostupný desktop, vždy se můžete spolehnout na spolehlivost a bezpečnost. Za nejlevnější dedikovaný server HP Compaq 4300 s procesorem Intel Core i3-2120, 8 GB RAM a 500 GB pevným diskem SATA-6G přitom nezaplatíte více než 996 Kč měsíčně. Nejvýkonnější varianta HP Proliant dl320e Gen8 (procesor Intel Xeon E3-1220V2, 16 GB RAM, 2x 1TB HDD SATA-6G) pak 3 633 Kč. Součástí nabídky jsou i Supermicro servery, které představují ideální poměr nízké ceny a dostatečného výkonu. Zařízení od Supermicro jsou známá pro své univerzální využití a možnosti snadného upgrade. Nejlevnější varianta Coolbarebone (procesor Intel Atom D2700, 4 GB DDR3-1066, pevný disk 500 GB SATA-3G) vás vyjde na 782 Kč měsíčně.

Jak je to s OS a konektivitou?

Coolhousing dodává hardware bez operačního systému a je pouze na vás, jaký systém zvolíte. Ke všem dedikovaným serverům je nabízeno KVM over IP, díky kterému nebudete muset kvůli instalace až do datacentra. Další možností je nechat instalaci na zkušených administrátorech. V rámci maximální dostupnosti je konektivita dělelena na český NIX a transit. Každý z dedikovaných serverů se proto pyšní až 1Gbps rychlým připojením do sítě NIX.cz a až 100 Mbps transitním připojením. Pro více informací navštivte webové stránky coolhousing.net.

Publikováno: 01. 02. 2013

Kategorie: Technika

Autor: Adam

Tagy: coolhousing | coolhousing.net | dedikované servery | dedikovaný server