Kapající koutky v koupelně? S novými bateriemi nikdy více!

Kapající koutky v koupelně? S novými bateriemi nikdy více!

Už se na to nemůžete dál dívat? Koupelna by měla být místem, ve kterém si pravidelnou hygienu užijete a to mezi nevábně vyhlížejícím umakartem či zašlými a popraskanými kachličkami nejde. Pokud se však pustíte do rekonstrukce, nezapomeňte na to, že výsledná podoba koupelny nebude záviset jen na zvoleném obložení, ale také na detailech. Mezi ty nejdůležitější bezesporu patří vodovodní baterie a my vám prozradíme, čím se při jejich výběru řídit! Moderní koupelnové baterie většinou snoubí eleganci a funkčnost, takže „zabijete dvě mouchy jednou ranou“. Společně s něčím, bez čeho se tak jako tak neobejdete, získáte designový doplněk, který koupelnu oživí. Při výběru však budete muset zohlednit nejen design, ale i jiná kritéria. Především to, kam baterii umístíte a poté její typ. Umyvadlové, bidetové, sprchové a vanové baterie mají odlišnou konstrukci a navíc budete moct zvolit také způsob umístění (stojánkové, zápustné a nástěnné baterie).

BaterieTypy koupelnových baterií

Koupelnové baterie jsou momentálně k mání ve třech základních variantách a to jako kohoutkové, pákové a termostatické. Moderní kohoutkové baterie evokují vzpomínky na doby dávno minulé, ale jejich zpracování je na mnohem vyšší úrovni. A to nejen co se týče kvality zpracování, ale také funkčnosti. Některé modely mají keramické sedlo, které velmi dobře těsní. Nedochází u nich k nežádoucímu kapání. Nejoblíbenějším typem baterií jsou pákové baterie, které jsou funkční, úsporné a lehce se s nimi manipuluje. Zvolíte-li model se směšovací kartuší, budete moct regulovat množství a teplotu vody zároveň. Poslední variantou jsou termostatické baterie, jejichž obrovskou výhodou je nízká spotřeba vody. V termostatické baterii je obsažen regulátor teploty, který udržuje vodu na předem nastavené teplotě.

A co když nemáte vanu, ale sprchový kout?

V případě, že se rozhodnete pro sprchový kout, budete si moct vybrat mezi klasickou baterií, na kterou připojíte sprchu a praktickým sprchovým sloupem. Některé sprchové sloupy disponují integrovanou baterií a představují stylové řešení, které k modernímu sprchovému koutu neodmyslitelně patří. Montáž je velmi snadná a lze je připevnit do rohu nebo na stěnu sprchového koutu. Sprchovy sloup