Pivovarský dům Chýně: Úžasné výletní místo pro celou rodinu

Pivovarský dům Chýně: Úžasné výletní místo pro celou rodinu

Praha je vskutku barvitá metropole a narazíte v ní na podniky všeho druhu. Za pozornost však nestojí pouze centrum města, ale také předměstí. Milovníci dobrého piva, skvělého jídla a příjemného prostředí nedají dopustit na Pivovarský dvůr v obci Chýně, který je v provozu již od roku 1992. Pivovar a restaurace má bohatou historii a nachází se v místě bývalých hospodářských budov zdejšího kláštera, což umocňuje celkovou atmosféru.

Za vyhlášeným pivem a chutnou kuchyní

Důvodů, proč si udělat čas na návštěvu Pivovarského dvora Chýně, je více. Tím hlavním je samozřejmě skvělé pivo vyráběné z tradičních surovin (slad, chmel a voda). Dalším pak restaurace, kde si můžete dát chutné polední menu za lidovou cenu nebo specialitu z české kuchyně. Pivovar Chýně vaří pouze kvasnicové nefiltrované svrchně nebo spodně kvašené pivo, a to rovnou tři druhy – klasiku v podobě světlého ležáku, svrchně kvašené pšeničné pivo a svrchně kvašené pivo anglosaského typu. Jídelníček obsahuje bohatou nabídku pokrmů, které uspokojí i velmi náročného strávníka. Za zmínku stojí například prvotřídní steaky, tatarský biftek z pravé svíčkové, pečené koleno na pivu a spoustu dalších lahůdek z proslulé české kuchyně. Restaurace několikrát ročně pořádá hody – staročeské, kachní, myslivecké apod. Události jsou spojené s vynikajícím jídlem, živou hudbou a skvělou zábavou.

Zastavte se na občerstvení, děti si vyhrají na zahrádce

Do Pivovarského dvoru Chýně se dostanete také na kole po cyklistické stezce. Jde o ideální výletní místo pro rodiny s dětmi. Na letní zahrádce nechybí lahodné občerstvení (dančí klobásky, domácí bramboráčky…) a pravidelně zde probíhají zábavní akce pro nejmenší. Zajímavosti o pivu, jídelní lísek a fotogalerii Pivovarského dvora najdete na www.pivovarskydvur.cz.

Publikováno: 19. 05. 2016

Kategorie: Strava

Autor: Adam

Tagy: pivovar chýně | pivovarský dvůr chýně