Víte, jaké existují druhy měřidel?

Víte, jaké existují druhy měřidel?

Kvalitní měřidla jsou důležitou výbavou každé dílny či výrobní haly. Ne nadarmo se říká „dvakrát měř, jednou řež“. Dobrá měřidla zkvalitní a zefektivní každou výrobu. Předcházejí nejen vzniku defektních produktů, ale také zvyšují bezpečnost práce. Víte, jaké druhy měřidel existují a kde se dají koupit ty nejlepší?

Dílenská měřidla

Dílenských měřidel existuje celá řada. Zde jsou některé z nich:
  • Hloubkoměry: Měří hloubky děr a drážek. Přična hloubkoměru se přiloží na měřenou součást, posuvná část se sune směrem ke dnu. Existují v mnoha velikostech.
  • Mikrometry: Jak název vypovídá, mikrometry slouží k měření drobných předmětů. Vyznačují se velkou přesností, přičemž přesnější je digitální mikrometr.
  • Třídotykové dunitometry: Měří vnitřní průměry, zvládají průchodné i slepé dutiny. Aby byly odolné a vydržely dlouho, bývají osazeny tvrdokovem.
  • Úchylkoměry: Úchylkoměr měří odchylky, a to s velkou přesností. Dělí se na číselníkové, digitální a páčkové. Při měření se uchytává do stojánku.
  • Koncové měrky: Používají se k měření délek, zároveň také ke kalibraci měřidel a měřících přístrojů. Vyrábějí se z ocele nebo z keramiky.
  • Výškoměry: Měří vzdálenost měrného předmětu od povrchu. Nejrychlejší odečet zajistí samozřejmě digitální výškoměr. K dostání je i výškoměr s lupou.
Všechna měřidla lze kalibrovat, aby pracovala co nejpřesněji.

Kde nakupovat měřidla

Měřidla lze koupit v jakémkoliv obchodu pro kutily. Kvalitnější kusy seženete ve specializovaných dílenských obchodech. Spolehlivým dodavatelem dílenských měřidel je Michovský-TOOLS s.r.o. a web meridla.cz. Zákazníkům se vždy snaží nabídnout tu nejlepší cenu, stačí vyplnit kontaktní formulář a zeptat se na konkrétní produkty. S výběrem správných měřidel vám pomohou webové stránky. Najdete na nich všechny důležité informace.

Publikováno: 18. 07. 2019

Kategorie: Skvělé tipy

Autor: Adam