Reklama

Ochrana přírody Milovice

Navštivte přírodní rezervaci divokých koní, zubrů a praturů u Milovic

Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Skvělé tipy

Víte, jaké existují druhy měřidel?

Kvalitní měřidla jsou důležitou výbavou každé dílny či výrobní haly. Ne nadarmo se říká „dvakrát měř, jednou řež“. Dobrá měřidla zkvalitní a zefektivní každou výrobu. Předcházejí nejen vzniku defektních produktů, ale také zvyšují bezpečnost práce. Víte, jaké druhy měřidel existují a kde se dají koupit ty nejlepší?

Dílenská měřidla

Dílenských měřidel existuje celá řada. Zde jsou některé z nich:

  • Hloubkoměry: Měří hloubky děr a drážek. Přična hloubkoměru se přiloží na měřenou součást, posuvná část se sune směrem ke dnu. Existují v mnoha velikostech.
  • Mikrometry: Jak název vypovídá, mikrometry slouží k měření drobných předmětů. Vyznačují se velkou přesností, přičemž přesnější je digitální mikrometr.
  • Třídotykové dunitometry: Měří vnitřní průměry, zvládají průchodné i slepé dutiny. Aby byly odolné a vydržely dlouho, bývají osazeny tvrdokovem.
  • Úchylkoměry: Úchylkoměr měří odchylky, a to s velkou přesností. Dělí se na číselníkové, digitální a páčkové. Při měření se uchytává do stojánku.
  • Koncové měrky: Používají se k měření délek, zároveň také ke kalibraci měřidel a měřících přístrojů. Vyrábějí se z ocele nebo z keramiky.
  • Výškoměry: Měří vzdálenost měrného předmětu od povrchu. Nejrychlejší odečet zajistí samozřejmě digitální výškoměr. K dostání je i výškoměr s lupou.

Všechna měřidla lze kalibrovat, aby pracovala co nejpřesněji.

Kde nakupovat měřidla

Měřidla lze koupit v jakémkoliv obchodu pro kutily. Kvalitnější kusy seženete ve specializovaných dílenských obchodech. Spolehlivým dodavatelem dílenských měřidel je Michovský-TOOLS s.r.o. a web meridla.cz. Zákazníkům se vždy snaží nabídnout tu nejlepší cenu, stačí vyplnit kontaktní formulář a zeptat se na konkrétní produkty. S výběrem správných měřidel vám pomohou webové stránky. Najdete na nich všechny důležité informace.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *