Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Zdraví

Kde se ve vodě berou škodlivé látky

Vodu, kterou pijeme, znečišťuje stále více faktorů. Její následné čištění a filtrace jsou stále dražší a náročnější, což se projeví i na ceně vody. Jak si doma zajistit opravdu čistou vodu?

Pitná, ale opravdu čistá?

V našich krajích zatím nemáme s pitnou vodu žádný problém. Jednoduše stačí přijít ke kohoutku otočit a teče. Používáme jiné na pití, ale také na mytí umývání nádobí, sprchování a mnoho dalších činností. Veškerá takto použitá voda se vrací do oběhu poté, co ji vodní filtry upraví, je vyčištěna a splňuje všechny vyhlášky a hygienická nařízení pro pitnou vodu. To ale neznamená, že je opravdu perfektně čistá. Nejvíce znečišťují vodu dusíkatá hnojiva a pesticidy. Tyto zemědělské přípravky se do vody dostávají tak, že stékají z polí a vydrží v ní i celé celá desetiletí. Na znečištěná snížení kvality vody se mohou podílet i látky z chemiček a obecně chemického průmyslu. Škodlivé látky pochází například i z obalů na potraviny, kterými se impregnují, nebo oděvů.

Pro domácí použití

Abychom doma měli kvalitní a chutnou vodu, je ideální řešení využívat filtry na pitnou vodu. Ty pomohou z vody odstranit nečistoty a také škodlivé látky, jako jsou právě pesticidy, antibiotika, hormony a další a zlepší její chuť. Vodní filtry pro domácnosti nepotřebují žádnou složitou instalaci. Jejich použití je jednoduché a zaručí nám, že budeme mít vždy k dispozici čistou a chuťově vynikající vodu. Chuť kohoutkové vody totiž Často není nejlepší nebo je cítit chlórem, a proto se pití čisté vody vyhýbáme, i když se jedná o nejpřirozenější tekutinu pro naše tělo. Filtry na vodu ji nejen zbaví nečistot, ale upraví i její chuť, takže ji pijeme rádi a lépe dodržujeme pitný režim. Upravená voda je vhodná i pro děti, některá i pro kojence starší šesti měsíců.

Čistá voda je vždy pro pití vhodnější volbou než například slazené limonády. A džusy plné umělých barviv stabilizátorů a konzervantů. V letních dnech nám pravidelné pití vody pomůže minimalizovat rizika dehydratace.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *