Kde se ve vodě berou škodlivé látky

Kde se ve vodě berou škodlivé látky

Vodu, kterou pijeme, znečišťuje stále více faktorů. Její následné čištění a filtrace jsou stále dražší a náročnější, což se projeví i na ceně vody. Jak si doma zajistit opravdu čistou vodu?

Pitná, ale opravdu čistá?

V našich krajích zatím nemáme s pitnou vodu žádný problém. Jednoduše stačí přijít ke kohoutku otočit a teče. Používáme jiné na pití, ale také na mytí umývání nádobí, sprchování a mnoho dalších činností. Veškerá takto použitá voda se vrací do oběhu poté, co ji vodní filtry upraví, je vyčištěna a splňuje všechny vyhlášky a hygienická nařízení pro pitnou vodu. To ale neznamená, že je opravdu perfektně čistá. Nejvíce znečišťují vodu dusíkatá hnojiva a pesticidy. Tyto zemědělské přípravky se do vody dostávají tak, že stékají z polí a vydrží v ní i celé celá desetiletí. Na znečištěná snížení kvality vody se mohou podílet i látky z chemiček a obecně chemického průmyslu. Škodlivé látky pochází například i z obalů na potraviny, kterými se impregnují, nebo oděvů.

Pro domácí použití

Abychom doma měli kvalitní a chutnou vodu, je ideální řešení využívat filtry na pitnou vodu. Ty pomohou z vody odstranit nečistoty a také škodlivé látky, jako jsou právě pesticidy, antibiotika, hormony a další a zlepší její chuť. Vodní filtry pro domácnosti nepotřebují žádnou složitou instalaci. Jejich použití je jednoduché a zaručí nám, že budeme mít vždy k dispozici čistou a chuťově vynikající vodu. Chuť kohoutkové vody totiž Často není nejlepší nebo je cítit chlórem, a proto se pití čisté vody vyhýbáme, i když se jedná o nejpřirozenější tekutinu pro naše tělo. Filtry na vodu ji nejen zbaví nečistot, ale upraví i její chuť, takže ji pijeme rádi a lépe dodržujeme pitný režim. Upravená voda je vhodná i pro děti, některá i pro kojence starší šesti měsíců. Čistá voda je vždy pro pití vhodnější volbou než například slazené limonády. A džusy plné umělých barviv stabilizátorů a konzervantů. V letních dnech nám pravidelné pití vody pomůže minimalizovat rizika dehydratace.

Publikováno: 23. 06. 2022

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam