Život v souladu s přírodou

Život v souladu s přírodou

Ekologický způsob života je v dnešní době aktuálním tématem, které se rozebírá téměř všude. Mnoho lidí se snaží svým způsobem přispět k "dobru" a pomoci planetě. Přidejte se k nim tak, že budete dodržovat několik jednoduchých zásad.

Začněte s recyklací

U odpadu se řiďte pravidlem tří zásad – recyklujte, snižujte množství a opětovně používejte. Snižování množství dosáhnete například tím, že začnete při tisku dokumentů využívat obě strany papíru. Kupujte recyklovaný papír a třiďte odpad. Vyčleňte si koše na papír, plasty, sklo a elektroniku.

Přestaňte vytápět domácnost uhlím a dřevem

Během podzimních a zimních měsíců nemusíte na vytápění domácnosti používat pouze elektrické či plynové topení. Můžete sáhnout i po ekologičtějších alternativách. Jednou z možností je nakoupit brikety, které do ovzduší vylučují menší množství emisí než staré dobré dřevo. Mimo jiné jsou vyráběny z odpadních pilin, které produkuje například nábytkářský průmysl.

Šetřete papírem

Pište na obě strany papíru a naučte to i své děti. Vyměňte také papírové ubrousky za látkové. Zrušte si zasílání klasických papírových faktur či katalogů a nechte si je posílat pouze emailem.

Nakupujte oblečení z udržitelných materiálů

Kůže, vlna, kožešina jsou materiály, které pocházejí ze zvířat a jejich zpracování zatěžuje životní prostředí. Proto byste se měli porozhlédnout po alternativách, po udržitelných materiálech, které jsou nejen vysoce kvalitní, ale mají také přidanou hodnotu. Skvělou náhradou vlny je organická bavlna, ze které se dnes vyrábějí různá trička a mikiny s nádhernými a propracovanými designy. Na trhu najdete i různé náhrady kůže. Veganské tenisky vyrobené z konopné látky jsou pohodlné a hodí se ke každému outfitu. Řekněte stop i koženým kabelkám a sáhněte po dámské kabelce vyrobené z druhotných recyklovatelných materiálů. Originální kousky najdete na e-shopu Dedoles, který zastřešuje ekologické značky a zajímá se o přírodu a životní prostředí.

Publikováno: 26. 02. 2019

Kategorie: Móda

Autor: Adam