Kde sehnat nejlevnější baterie do notebooku?

Kde sehnat nejlevnější baterie do notebooku?

Žijeme v době digitálních technologií a většina za nás si již bez notebooku, chytrého telefonu či tabletu nedokáže představit život. Jestli je to dobře, nebo ne, si musí každý ujasnit sám. Moderní zařízení nám mohou výrazně usnadnit i zkomplikovat život a záleží jen na nás, jakým způsobem je budeme využívat. Filosofování nad výhodami a nevýhodami si ale necháme na jindy a dnes se zaměříme na slabá místa notebooků. Vyberete-li si kvalitní model a budete-li mít štěstí, jako první odejde na onen svět baterie. Jaká pravidla dodržovat, aby si baterie uchovala kapacitu co možná nejdéle a kde si objednat nový kus za bezkonkurenční cenu? Zbrusu nové baterie do notebooků udrží přístroje v provozu velmi dlouho. Postupem času se ale kapacita snižuje a nakonec se neobejdete bez nepřetržité dodávky elektřiny ze sítě. Na životnost baterie má vliv počet nabíjecích cyklů, ale také několik dalších faktorů. Zaručené tipy, jak prodloužit životnost baterie do notebooků:
  • při práci v dosahu elektrické sítě baterii vyndejte a nechte notebook napájet ze sítě
  • baterii se snažte nenabíjet nad 80 % a nevybíjet pod 20 %
  • nevystavujte ji vysokým teplotám a snažte se ji chladit

Na co si dát pozor při nákupu nové baterie do notebooku?

Zásadní roli hraje výrobní označení. Opište si ho a zkontrolujte, zda vybraná baterie odpovídá té původní. Raději si připlaťte za kvalitu a vyhněte se výrobkům od neznámých dodavatelů. Optimální a zcela bezpečnou volbou je originální typ – např. do notebooku značky HP patří baterie do notebooku HP. V praxi záleží také na způsobu skladování, i to může životnost baterie negativně ovlivnit.

Super nákup na Aku-Shop.cz

Internetových prodejců je jako hub po dešti, ale stoprocentně spolehnout se můžete jen na hrstku. Vynikajícím hodnocením (zlatý certifikát Heureka) se pyšní známý Aku-Shop.cz, ve kterém seženete kvalitní výrobky pro notebooky všech značek. Ať je je ve vašem hledáčku baterie do notebooku Asus, Acer, HP, Lenovo či kteréhokoliv jiného typu, určitě ji seženete. A to za velmi příjemnou cenu, kterou umocní poštovné zdarma při nákupu nad 1 000 Kč.

Publikováno: 14. 03. 2015

Kategorie: Skvělé tipy

Autor: Adam

Tagy: nejlevnější baterie do notebooku