Když se z dětského pokoje stává studentský…co bude potřeba upravit?

Když se z dětského pokoje stává studentský…co bude potřeba upravit?

Vyrostl vám potomek před očima a ze školáka se stal student s odlišnými potřebami než, které měl o několik let zpátky? Je potřeba tomu přizpůsobit i jeho pokoj. Jestliže jste na to šli od lesa a již v nižším věku pořídili do dětského pokojíčku modulový nábytek, bude stačit přikoupit jen pár dalších dílů a je hotovo. Co ale bude potřeba, pokud jste se rozhodli celý pokoj kompletně předělat?

Pořádný psací stůl

Pokud jste jej ještě nepořídili, když bylo vaše dítko školního věku, teď je nejvyšší čas se na něj zaměřit. Deska by měl mít výšku alespoň 70 cm, ideálně pokud bude výškově stavitelná, a hloubku okolo 60 cm. Stůl by měl poskytnout dostatek prostoru pro počítač, klávesnici, ale i učebnice a sešity. Dbejte na to, aby měli vaše děti při práci s myší zápěstí rovnoběžně s podlahou a přizpůsobte tomu výšku židle. Ta by měla být ergonomická, opět výškově stavitelná a přizpůsobená potřebám starších dětí. Máte-li k dispozici opravdu malý pokoj, nic se nestane, bude-li stůl menší. V každém případě by měl ale poskytnout vždy dostatek místa na studijní vybavení.

Kam s ním?

Aby se dítě při učení nerozptylovalo a mohlo se plně soustředit, neumísťujte stůl zády ke dveřím nebo k oknu. Dbejte také na to, aby na pracovní plochu dopadal dostatek přirozeného denního světla. Ideální je umístit stůl čelem nebo jednou stranou k oknu. Samozřejmou součástí by měla být také lampička pro možnost večerního přisvícení. Vhodně zvolené zdroje světla rozjasní dokonce i malou a temnou místnost. Nic nezkazíte, vymalujete-li celou místnost pastelovými barvami v tlumenějších odstínech, které nebudou namáhat oči.

Dětský nábytek vyměňte za studentský

Nástupem na střední školu se váš potomek definitivně rozloučí s hračkami a přeorientuje se více ke knihám. To byste měli mít na paměti a nahradit praktický dětský nábytek moderní studentskou knihovnou, která pojme učebnice i beletrii. Teenager také prochází bouřlivým obdobím tělesného, proto potřebuje kvalitní postel s matrací. Vyměňte rostoucí dětskou postel za kvalitní postelový rám pro dospěláka a pořiďte mu také novou matraci, kterou vyberete společně s ním. Poděkuje vám nejenom váš potomek, ale také jeho záda.

Publikováno: 25. 02. 2021

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam