Koberec není za zenitem. Hodí se všude, dokonce i do kuchyně a koupelny

Koberec není za zenitem. Hodí se všude, dokonce i do kuchyně a koupelny

Podlaha nesmí studit, ale ne každý má pod ní vyhřívání. Naštěstí existuje řešení, které neslouží jen jako tepelná izolace – měkký koberec navíc zlepšuje komfort a v případě vhodně zvoleného designu posiluje celkovou útulnost interiéru. Důvodů, proč na něj nezanevřít, se nabízí víc než dost. Ty největší vám prozradíme, a navrch přidáme tip na skvělého prodejce.

Proč si pořídit (alespoň) kusový koberec?

Základní výhody jsme nastínili v úvodu. Kvalitní koberec představuje perfektní tepelnou i hlukovou izolaci. Zlepšuje akustiku, vnáší do místnosti příjemnou atmosféru – a nejen to! Bez dětského koberce bychom si snad ani nemohli představit dětský pokojíček. Měkké podloží je pro děti mnohem lepší než tvrdá zem. Kusové koberce nachází využití i v místnostech, ve kterých dominuje pěkná podlahová krytina. Mohou ji doplnit nebo zakrývat nedostatky (např. poškozené či poškrábané dílce). Další užitečné funkce mohou souviset se specifickými vlastnostmi jednotlivých materiálů. Například pro přírodní vlněné koberce je typické, že udržují přirozenou vlhkost v místnosti. Kromě toho jsou neuvěřitelně měkké a příjemné na dotek. Skutečně je radost na ně koukat, a ještě větší na ně našlapovat. Kusový koberec je správnou volbou i v případě, kdy místnost potřebujete rozzářit, protože se jeví příliš stroze či unyle. K tomu jsou jako stvořené výrazné barvy. Efektu zútulnění, aniž by vylezl na povrch nový výrazný prvek, dosáhnete pomocí pastelových a neutrálních tónů.

Specialista na koberce má název BYTEMA

Bez ohledu na to, jestli se rozhodnete pro koberce metráž, kusové koberce – anebo pro obojí, navštivte e-shop společnosti Bytema, která se prodejem koberců a bytového textilu zabývá od roku 1996 a patří k největším v ČR. Rozsáhlý sortiment z produkce tuzemských i zahraničních výrobců najdete na bytema.cz či v kamenné prodejně v Šenově u Nového Jičína. A o tom, že se koberce hodí také do koupelny a kuchyně, se dočtete na blogu Bytemy. Mimo jiné zde najdete spoustu skvělých tipů ohledně výběr koberců i jiného bytového textilu. A vaše domácnost zažije renezanci!

Publikováno: 27. 11. 2021

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam