Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Zdraví

Kolagen – lék proti stárnutí

Lidský organismus je velice komplikovaný systém a jako takový potřebuje ke správnému fungování celou řadu důležitých látek. Jednou z nich je i kolagen, který je nejdůležitější bílkovinou vůbec. Je natolik důležitý, že tvoří až 30 % hmotnosti všech bílkovin, 70 % hmotnosti kůže a až 10 % celkové hmotnosti člověka. S postupem času ho ubývá a tím dochází ke tvorbě vrásek a zdravotním problémům, které souvisí se stárnutím. Je obsažen také ve všech pojivových a vazivových tkáních, oční rohovce a zubech.

Kolagen v racionální stravě nenajdete, v bůčku překvapivě ano

Naše tělo je sice na pokles množství kolagenu připraveno a nedochází k ohrožení základních funkcí, ale přesto bychom nedostatek této bílkoviny neměli podceňovat. Mezi nejčastější signály, díky kterým lez úbytek kolagenu pozorovat, patří především zhoršená kvalita pokožky, vypadávání vlasů, tvorba vrásek, bolesti kloubů a zad, ale i lámavost nehtů.

Způsobů, jak kolagen získat, je bohužel velmi málo. Kromě přirozené produkce, u které s rostoucím věkem dochází k útlumu, je další možností přijímat kolagen ve stravě. Racionální strava, ke které se dnešní generace tak přiklání však prakticky žádný kolagen neexistuje – zdaleka nejvíc ho je v tučném mase. Ne nadarmo nám naše babičky říkávaly, jak jsou bůček a tlačenka zdravé.

Tablety Kolagen forte – nejefektivnější způsob, jak získat kolagen

Ale teď vážně, nedostatek kolagenu v racionální stravě ještě neznamená, že bychom měli upustit od jinak prospěšné racionální stravy začít s se přejídat tučným masem. Ideální je zlatá střední cesta, tedy vyvážený jídelníček a pravidelné doplňování kolagenu prostřednictvím doplňků stravy. Mezi ty nejúčinnější patří tabletky Kolagen Forte, které se vyrábí hned v několika variantách. Je v nich obsaženo nejvíce kolagenu a tělo je dokáže velmi jednoduše zpracovat a využít dle aktuální potřeby. Více informací najdete na webu kolagen-forte.cz