Konečně je z čeho vybírat: Nová etapa výstavby Bytů Na Vackově v Praze začala

Konečně je z čeho vybírat: Nová etapa výstavby Bytů Na Vackově v Praze začala

Byt v zajímavé a dostupné lokalitě s veškerými službami kolem? Ano! V oblíbené oblasti horního Žižkova, které už nikdo neřekne jinak než Vackov, právě startuje další etapa výstavby Bytů Na Vackově. A je z čeho vybírat. Ve čtyřech moderních bytových domech vznikne na dvě stovky atraktivních bytů pro jednotlivce, páry i rodiny s dětmi. Garsonka s předzahrádkou nebo naopak čtyřpokojový byt s prostorným balkonem? V katalogu si vybere každý, ale pozor už pětina bytů je prodaná.

Moderní bydlení přímo v metropoli

Za výstavbou na Vackově stojí společnost Metrostav Development, která si k ruce vzala v tomto případě architektonické studio KAAMA, která má v oblasti architektury více než 30leté zkušenosti. Čtyři nové bytové domy navazují na předchozí stavby v ulicích Na Vackově, Rixdorfská a Olgy Havlové. V součtu se jedná o 208 bytů, přičemž prvních 40 našlo své majitele hned po zahájení prodeje. A jaké jsou dispozice volných bytů? V katalogu jsou k mání garsonky 1+kk, byty pro páry a seniory 2+kk nebo 3+kk, ale současně apartmány 4+kk nebo 5+kk pro rodiny s dětmi.

V zeleném srdci Prahy

Nejen v blízkosti centra, byty Praha 3 nabízí ještě mnohem více. Na Žižkově se totiž nachází nejvíc zelených ploch v metropoli, a právě pro množství parků se této čtvrti říká „zelené srdce metropole“. Tento fakt jistě ocení rodiny s dětmi, které mohou trávit volný čas sportovními a relaxačními aktivitami na dětských nebo sportovních hřištích. Žižkov nabízí též řadu cyklostezek a inline drah, například stezka mezi Libní a Žižkov nabízí zajímavé výhledy i průjezd tunelem. Nejen z těchto důvodů se tak bude hodit sklepní kóje nebo komora, které přináleží k bytům a slouží k uložení sportovního vybavení.

Žižkov žije zábavou

Tím však výčet možností stále nekončí, třetí pražská městská část je též známým centrem kultury a zábavy. Už v minulosti byl Žižkov čtvrtí hospůdek a barů, v současnosti se pyšní mnoha kulturními scénami a hudebními kluby. Je domovem Žižkovského divadla Járy Cimrmana, multikulturního a vzdělávacího centra Punctum, koncertní síně Atrium nebo kultovního kina Aero, kde je možné sledovat filmy se sklenkou dobrého vína v ruce.

Publikováno: 30. 07. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam