Koronavirus ovlivňuje svět mobilních technologií

Koronavirus ovlivňuje svět mobilních technologií

Kvůli karanténě zůstávají továrny, kde se mobily vyrábějí, zavřené nebo pracují jen částečně. Koronavirem se v Číně nakazilo už více než 60 000 lidí. Nemoc ovlivňuje také velké mezinárodní akce.   Mezi 24. a 27. únorem se měl konat ve španělské Barceloně dlouho očekávaný kongres MWC (Mobile World Congress). Kvůli hrozbě nákazy koronavirem se už déle spekulovalo, či je vhodné takovouto mezinárodní akci, kde bude přítomna také řada vystavovatelů z Číny, uskutečnit. 12. února nakonec vydali pořadatelé MWC 2020 definitivní prohlášení, že je akce zrušena. MWC je už od roku 2006 tradiční světovou událostí, kde výrobci představují nové telefony, ale i příslušenství, jako jsou obaly na mobil a další. Čínští výrobci Oppo a Xiaomi tak už tradičně plánovali na tuto událost představení svých nových vlajkových lodí. Obě dvě značky se nyní vyjádřili, že představení svých nových přístrojů v návaznosti na zkušení MWC 2020 odloží.

Koronavirus ovlivňuje také výrobu

Epidemie zřejmě ovlivní, nejen představení, ale také samotnou výrobu nových modelů telefonů. Ještě na konci ledna se totiž objevila zpráva, že se nestihne včas začít s výrobou nového iPhonu SE 2, který má být představený už v březnu. Výrobní společnost to posléze dementovala. Oficiálně se ale mělo začít s výrobou 10. února. Dotčený závod ale nemá dostatek lidí. Všechny výrobní společnosti doufají, že do konce února budou počty jejich práceschopných zaměstnanců alespoň nad 50 %.

Zavírají se prodejny

Velké značky musely začátkem února začít v Číně zavírat své obchody. K rozhodnutí dospěl právě Apple nebo například Xiaomi. 14. února sice Apple otevřel pět ze svých obchodů v Pekingu – na pár hodin denně od 11 do 6 hodin večer. Ostatní dotčené pobočky ale zatím zůstávají zavřené. Je to přibližně 37 poboček po celé Číně. Kvůli velkému počtu lidí, který zůstává v Číně karanténě, jsou výrobní možnosti továren omezené. Foto: Unsplash.com   Koronavirus se prvně vyskytl ještě na konci minulého roku 31. Prosince 2019 v čínském městě Wu-chan (metropoli provincie Chu-pej). Od té doby se k 13. únoru podle oficiálních čísel nakazilo koronavirem výše 60 000 lidí a více jak 1 370 už zemřelo. Koronavirus se už rozšířil do 25 zemí na celém světě.

Publikováno: 03. 03. 2020

Kategorie: Technika

Autor: Adam