Hrací automaty – dlouhá historie

Hrací automaty – dlouhá historie

Za jednoho z prvních vynálezců a konstruktérů hracích automatů je považován Američan Charles Fey, který ve své dílně již někdy mezi lety 1887 a 1895 stvořil jednoduchý a přitom stále velmi oblíbený automat a nazval ho Liberty Bell neboli Zvon svobody. Jméno mu dal prý podle Zvonu svobody nacházejícím se ve městě Philadelphia. Tento hrací automat je dodnes považován za jakéhosi předka všech dnešních automatů a byl od svého vzniku již mnohokrát napodoben, kopírován a obměněn až získal svou nynější podobu, se kterou se jistě setkal již každý fanda této zábavy.

Automaty v Evropě

I na starém kontinentu se vždy našlo dost chytrých a zručných lidí, kteří k rozvoji tohoto odvětví zábavy přispěli nemalým dílem. Například již v roce 1901 byl ve Francii zvědavému obecenstvu představen automat simulující ruletu, který fungoval na mince. V Británii pak o něco později jistý William Bryan přišel s vynálezem výherního automatu nazvaného The Clock (Hodiny). Ten fungoval tak, že hráč v určitém momentu zastavil roztočené ručičky a podle polohy, na které se čas zastavil, získal příslušnou výhru. Značné množství automatů pak vznikalo již v první polovině dvacátého století i v Německu.

Česká stopa

Možná by Vás mohlo zajímat, proč se u nás tak často automatům říká forbes. Toto označení totiž použil pro jeden ze svých strojů ve druhé polovině dvacátých let minulého století jistý Josef Vaněk. Vyráběl jej ve své továrně v Semilech a slavil s tímto automatem úspěchy nejen v tehdejším Československu, ale i v mnoha zemích Evropy a dokonce i v Africe.

Hrací automaty – současnost

Současnost této adrenalinové zábavy je velice pestrá a rozdělit ji můžeme zejména podle toho, zda se vše odehrává v reálném kasinu či herně, anebo zda zvolíte pro svoji hru prostředí virtuální, tedy internet.

Monte Carlo

V případě prvním máte možnost navštívit nespočet heren i kasin nejrůznější úrovně a to nejen po celé naší republice, ale doslova napříč Evropou. Od obyčejné herny někde na pražském Žižkově, kde budete volit jen mezi několika výherními automaty a třeba elektronickou ruletou až po velkolepé svatostánky hazardu, pro jejichž návštěvu je nutné vydat se například do věhlasného Monte Carla. Taková cesta však milovníkům adrenalinu určitě stojí za to a budou odměněni nevšedním zážitkem a s trochou štěstí třeba i zajímavou výhrou. Pokud Vás snad posledně jmenovaná možnost zaujala, nebude na škodu načerpat pár informací o Monte Carlu z následujícího textu.

Sázky na internetu

Nikoho jistě nepřekvapí, že rozvoj internetu nabídl hernímu průmyslu zcela nové možnosti. Každý, kdo zatouží po troše napětí ze hry, teď může na síti nalézt svůj oblíbený automat, ruletu či karetní stůl. Není již nutné oblékat společenský oděv a vyrážet do víru velkoměsta a přesto si hráč přijde takříkajíc na své. Kamenným kasinům tak dnes konkuruje nepřeberné množství online heren. Aby to byla konkurence úspěšná, je nutné všem potenciálním zákazníkům nabídnout zážitek, který návštěvu skutečné herny plně nahradí. Svou roli zde hraje nejen mimořádně kvalitní grafické i zvukové zpracování každé takové virtuální herny, ale i nezbytná možnost provádět online finanční transakce a v neposlední řadě i množství nejrůznějších benefitů, kterými jsou klienti doslova zahrnováni.

Specifika online hraní

Jak jsme se již zmínili, zahrát si na internetu svůj oblíbený automat může v dnešní době téměř každý. Na síti si lze vybrat z mnoha heren, jejichž nabídka se však neomezuje pouze na hrací automaty. K dispozici je všem potenciálním klientům rovněž ruleta a také hry karetní, jimž nepochybně vévodí poker. Některá online kasina fungují tzv. samostatně. Stále častěji se však můžeme setkat s tím, že zavedené sázkové kanceláře, jejichž hlavní náplní je poskytování kurzových sázek, budují kasina vlastní a rozšiřují tím svou nabídku virtuální zábavy. Komplexnost nabízených služeb tak dává těmto sázkovým kancelářím nespornou výhodu v soutěži o každého potenciálního zákazníka.

Finanční a jiné benefity

Naprostou samozřejmostí je nabídka celé řady bonusů a prémií, které svým klientům virtuální herny nabízejí. Setkat se můžete s bonusy za registraci, volnými zatočeními rulety či několika hrami zdarma na Vámi zvoleném automatu. Mezi oblíbené benefity patří i bonus na první vklad, kdy je k vloženým penězům klienta automaticky přičtena předem stanovená částka dosahující nezřídka i několika tisíc korun.

Zajištění transakcí

K bezproblémovému fungování každého internetového kasina patří i systém převodů peněz. Aby mohl každý kdykoliv vložit peníze na svoje hráčské konto nebo si vyzvednout svoji výhru, je vždy připraveno několik možností, jakými to lze učinit. Platby kartou, bankovní převody i čím dál častější využití nejrůznějších online platebních systémů je proto součástí každé kvalitní herny i sázkové kanceláře, která se rozhodla nabízet své služby na síti. Užitečné rady týkající se této problematiky lze načerpat v následujícím textu.

Publikováno: 31. 08. 2017

Kategorie: Skvělé tipy

Autor: Adam