Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Auto-moto

Která auta na evropském trhu jsou nejspolehlivější? Budete překvapení!

Renomovaná společnost J.D. Power provedla v letech 2014 až 2016 průzkum spolehlivosti a kvality nových vozů. Výsledky byly překvapující a v některých případech až šokující. Pokud byste čekali vítěze německého původu, spletli byste se. V žebříčku se na prvních deseti pozicích umístila pouze jediná německá značka. Automobily značky Volkswagen skončily nad průměrem, ale například BMW si dobře rozhodně nevedlo.

Měli byste brát průzkum od J.D. Power vážně? Vzhledem k tomu, že jde o uznávanou autoritu, počítejte s objektivitou výsledků. zkušební komisaři začali s testováním na začátku února a skončili v dubnu. Hodnoceny byly technické problémy, které se objevily v posledním roce provozování vozidel.

Preference zákazníků bývají jiné

Pražský autorizovaný servis Škoda Auto Trio však upozorňuje, že pro zákazníky jsou důležitá i jiná kritéria než poruchovost vozidla. Při výběru se často řídí pocity, jakými na ně daný model působí. Hodnotí například chování vozidla nebo intuitivnost ovládání..

Nicméně je to právě kombinace komplikovaného ovládání, přítomnosti hybridní technologie a množství menších technických problémů, kvůli které se některé renomované automobilky v posledním průzkumu pohoršily. Příkladem budiž Volvo – v předchozím průzkumu bylo v první polovině, ale v tom posledním se umístilo až za značkami Dacia a Suzuki.

Velmi dobře se umístila Škoda

Značku Kia by na prvním místě čekal jen málokdo. Dalším velkým překvapením je druhá Hyundai. Pravdou je, že tyto automobilky razantně zvedly kvalitu svých vozů a zákaznici na ně nedají dopustit. Poměr ceny a užitné hodnoty je jedním slovem nadprůměrný. Následovaly Toyota a Mitsubishi, od kterých se slušné výsledky tak nějak očekávají.

Na pátém místě se umístila česká Škoda, a to jen o jediný bod za místem čtvrtým. Ačkoliv se neumístila na prvním místě v jediném segmentu, modely Fabia, Rapid, Yeti a Superb skončily ve svých třídách v první trojce. Pro servis Škoda Praha není dobrý výsledek škodovek nijak překvapivý. Technici pokládají auta s okřídleným šípem ve znaku za nadprůměrně spolehlivá.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.