Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Finance

Máte už svou kreditní kartu?

Platební karty zažívají boom. V zámoří jsou sice využívány již od 70.let, k nám se však dostaly o poznání později. O to větší je o ně zájem a finanční instituce se předhánějí v nabídkách atraktivních podmínek a rozličných bonusů. Pokud svou kreditní kartu v peněžence ještě nemáte, je ten nejvyšší čas to napravit. V případě, že se ve finanční sféře nevyznáte a nevíte, jaký je rozdíl mezi debetní a kreditní kartou, rádi vám to prozradíme. Kreditka je typ platební karty, která funguje na principu revolvingového úvěru. Praxe je následující – můžete čerpat finanční prostředky a zároveň je splácet. Stihnete-li dluh vyrovnat v rámci takzvaného bezúročného období, vyhnete se úrokovému zatížení.

Proč si pořídit kreditní kartu?

Mezi největší výhody kreditních karet patří možnost bezplatného využívání finančních prostředků. Tedy v případě, že je vždy stihnete vrátit v rámci bezúročného období. Jeho délka se pohybuje mezi 30-60 dny. Překročíte-li stanovenou lhůtu, úrokovému navýšení se nevyhnete. Úročení bývá poměrně vysoké, zpravidla 19-26%, v závislosti na typu karty. Pokud již předem víte, že se vám částku nepodaří vrátit včas, raději se poohlédněte po jiném spotřebitelském úvěru s nižším úročením. Pro ostatní je kreditní karta ideálním prostředkem pro každodenní platby. Nejen, že nebudete potřebovat hotovost, s každou platbou navíc čerpáte bonusy.

Kreditní karty od Citibank

Zdaleka největší portfolio platebních karet nabízí bankovní instituce Citibank. Ta do vývoje kreditek investovala nemalé finanční prostředky a nutno podotknout, že se jí to vyplatilo. Citikarta patří mezi nejvyužívanější kreditní karty u nás a nabízí celou řadu benefitů. Nejznámější z nich, Citi life karta, nabízí možnost zpětného získání 2% zaplacené částky a to do výše 2000 Kč měsíčně. Samozřejmostí jsou slevy na zboží u vybraných prodejců (až do výše 25%), dodatkové karty pro blízké osoby a Extra Citi Life Prémie ve výši 250 Kč. Tu dostanete vždy, když kartu využijete alespoň jednou do měsíce. Jiné typy kreditních karet od Citibank s sebou přináší další specifické výhody, jako je sleva na pohonné hmoty, pojištění apod. Vybere si opravdu každý.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *