Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Finance

Máte už svou kreditní kartu?

Platební karty zažívají boom. V zámoří jsou sice využívány již od 70.let, k nám se však dostaly o poznání později. O to větší je o ně zájem a finanční instituce se předhánějí v nabídkách atraktivních podmínek a rozličných bonusů. Pokud svou kreditní kartu v peněžence ještě nemáte, je ten nejvyšší čas to napravit. V případě, že se ve finanční sféře nevyznáte a nevíte, jaký je rozdíl mezi debetní a kreditní kartou, rádi vám to prozradíme. Kreditka je typ platební karty, která funguje na principu revolvingového úvěru. Praxe je následující – můžete čerpat finanční prostředky a zároveň je splácet. Stihnete-li dluh vyrovnat v rámci takzvaného bezúročného období, vyhnete se úrokovému zatížení.

Proč si pořídit kreditní kartu?

Mezi největší výhody kreditních karet patří možnost bezplatného využívání finančních prostředků. Tedy v případě, že je vždy stihnete vrátit v rámci bezúročného období. Jeho délka se pohybuje mezi 30-60 dny. Překročíte-li stanovenou lhůtu, úrokovému navýšení se nevyhnete. Úročení bývá poměrně vysoké, zpravidla 19-26%, v závislosti na typu karty. Pokud již předem víte, že se vám částku nepodaří vrátit včas, raději se poohlédněte po jiném spotřebitelském úvěru s nižším úročením. Pro ostatní je kreditní karta ideálním prostředkem pro každodenní platby. Nejen, že nebudete potřebovat hotovost, s každou platbou navíc čerpáte bonusy.

Kreditní karty od Citibank

Zdaleka největší portfolio platebních karet nabízí bankovní instituce Citibank. Ta do vývoje kreditek investovala nemalé finanční prostředky a nutno podotknout, že se jí to vyplatilo. Citikarta patří mezi nejvyužívanější kreditní karty u nás a nabízí celou řadu benefitů. Nejznámější z nich, Citi life karta, nabízí možnost zpětného získání 2% zaplacené částky a to do výše 2000 Kč měsíčně. Samozřejmostí jsou slevy na zboží u vybraných prodejců (až do výše 25%), dodatkové karty pro blízké osoby a Extra Citi Life Prémie ve výši 250 Kč. Tu dostanete vždy, když kartu využijete alespoň jednou do měsíce. Jiné typy kreditních karet od Citibank s sebou přináší další specifické výhody, jako je sleva na pohonné hmoty, pojištění apod. Vybere si opravdu každý.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *