Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Finance

Jak vybrat rychlou nebankovní půjčku a nenaletět podvodníkům

Dostat se do komplikované finanční situace není těžké – stačí, aby omezený rozpočet nabourala nepříjemná událost v podobě porouchaného auta nebo vysokého nedoplatku za plyn. Některé problémy je nutné neprodleně vyřešit a jedinou možností je vhodně zvolená půjčka. Co si však počít v případě, kdy nemáte čas na zdlouhavé vyřizování bankovního úvěru a nikdo z vašeho okolí vám půjčit nemůže? Zbývá nebankovní sektor, ve kterém je rychlých půjček dostatek. Jak si ale vybrat tu správnou a nenaletět podvodníkům? Držte se našich tipů a budete spokojení!

Jak vybrat nebankovní společnost

S nabídkami půjček se v nebankovním segmentu doslova roztrhl pytel. Najdete v něm dostatek kvalitních, ale ještě více nesolidních věřitelů a vybrat toho správného je proto klíčové. Vaše rychlá půjčka by měla pocházet od společnosti, kterou lze považovat za „značkovou“, respektive od té, která na trhu působí dostatečně dlouho a najdete o ní pozitivní recenze.

Jak poznáte podvodnou nabídku?

Při výběru rychlé půjčky zájemci nemají dostatek času, aby nabídky důkladně prověřili. Což je samozřejmě chyba, protože podvodnou nabídku většinou poznáte již při bližším přezkoumání. V žádném případě nejednejte s věřitelem, který po vás chce vysoké poplatky předem a nevolejte na telefonní linku s drahým tarifem.

Co budete muset splnit?

Ani nebankovní půjčka není pro všechny a i vy budete muset splnit hned několik kritérií. V případě rychlé půjčky s úvěrovým rámcem do cca deseti tisíc se sice obejdete bez potvrzení o výši příjmu, ale u částek v řádu desítek tisíc by věřitel bonitu prověřovat měl. V opačném případě zřejmě nepůjde o solidní nabídku. Podobné je to i s kontrolou registru – nebankovní společnosti sice nad negativním zápisem přimhouří oko, ale většinou nepůjčí někomu, kdo v minulosti soustavně nedodržoval smluvní podmínky.

Další důležité informace najdete v článcích na téma ekonomika a finance na tématických webech.