Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Sport

Jaké vlastnosti by měl mít dobrý lyžař

Milujete zimní sporty a na hory vyrážíte každý rok i víckrát? Dáváte přednost lyžování nebo snowboardingu. Podívejte se na vlastnosti, které by měl mít každý dobrý lyžař a udělejte si takový malý test, jestli všechny z nich splňujete i vy.

Fyzická kondice

I když se lyžování nechcete věnovat závodně, přesto byste měli mít u tohoto sportu dobrou fyzickou kondici. Jen tak se vyhnete úrazům, přetažení i bolesti unavených svalů. Zimní dovolenou a s ní spojené lyžování si často užijete jen v sezóně, na své fyzické kondici však můžete pracovat po celý rok. Začněte pravidelně plavat, dopřejte si posilování s činkami, případně vyzkoušejte kruhový trénink. Sjezdové lyže pro vás pak budou hlavně příjemnou zábavou a ne jen namáhavým sportem.

Trpělivost

Pro každý sport je potřeba trpělivost. Nejen proto, abyste u něj vydrželi, ale hlavně aby byl vidět progres a změna vašeho psychického i fyzického těla. Vyberte si tedy sport, který vás bude bavit. Rozhodně byste se neměli nutit do lyžování nebo třeba jiného sportu, pokud vám nic neříká a baví například vaše partnera. Mějte sami se sebou trpělivost a postupně se budete zlepšovat.

Zodpovědnost

Nejen u lyžování, ale u každého sportu máte zodpovědnost za sebe i za ty, kteří jsou okolo. Vyberte si na lyžování kvalitní výbavu, do které samozřejmě patří lyžařské oblečení, například dámská lyžařská bunda nebo kombinéza a k ní zvolené vhodné doplňky. V zimě oceníte zimní čepici, rukavice, ale u sportu také lyžařskou helmu pro bezpečnost. Berte ohled i na druhé a dávejte pozor, abyste je na svahu nezranili.

Vytrvalost

Zkuste u lyžování vytrvat a užívejte si každoroční zimní dovolenou. Naplánujte si ji s rodinou nebo přáteli, a to klidně i delší dobu dopředu. Velkou výhodou plánování zimní dovolené na jaře nebo v létě je také možnost koupit si levněji vybavení. Podpořte své sportovní snažení i na lyžařském simulátoru, případně vyzkoušejte cviky i v pohodlí svého domova, které lyžování napodobují. Buďte na sezónu dostatečně připraveni.

Lásku k adrenalinu

Pokud chcete být opravdu dobrý lyžař, a to nehledě na výběr lyží a dalších nutností pro provozování tohoto sportu, určitě musíte mít rádi adrenalin. Sjíždění kopců, vítr v zádech a mnohdy i nevypočitatelný sníh o vás říkají, že máte srdce dobrodruha.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *