Jaké vlastnosti by měl mít dobrý lyžař

Jaké vlastnosti by měl mít dobrý lyžař

Milujete zimní sporty a na hory vyrážíte každý rok i víckrát? Dáváte přednost lyžování nebo snowboardingu. Podívejte se na vlastnosti, které by měl mít každý dobrý lyžař a udělejte si takový malý test, jestli všechny z nich splňujete i vy.

Fyzická kondice

I když se lyžování nechcete věnovat závodně, přesto byste měli mít u tohoto sportu dobrou fyzickou kondici. Jen tak se vyhnete úrazům, přetažení i bolesti unavených svalů. Zimní dovolenou a s ní spojené lyžování si často užijete jen v sezóně, na své fyzické kondici však můžete pracovat po celý rok. Začněte pravidelně plavat, dopřejte si posilování s činkami, případně vyzkoušejte kruhový trénink. Sjezdové lyže pro vás pak budou hlavně příjemnou zábavou a ne jen namáhavým sportem.

Trpělivost

Pro každý sport je potřeba trpělivost. Nejen proto, abyste u něj vydrželi, ale hlavně aby byl vidět progres a změna vašeho psychického i fyzického těla. Vyberte si tedy sport, který vás bude bavit. Rozhodně byste se neměli nutit do lyžování nebo třeba jiného sportu, pokud vám nic neříká a baví například vaše partnera. Mějte sami se sebou trpělivost a postupně se budete zlepšovat.

Zodpovědnost

Nejen u lyžování, ale u každého sportu máte zodpovědnost za sebe i za ty, kteří jsou okolo. Vyberte si na lyžování kvalitní výbavu, do které samozřejmě patří lyžařské oblečení, například dámská lyžařská bunda nebo kombinéza a k ní zvolené vhodné doplňky. V zimě oceníte zimní čepici, rukavice, ale u sportu také lyžařskou helmu pro bezpečnost. Berte ohled i na druhé a dávejte pozor, abyste je na svahu nezranili.

Vytrvalost

Zkuste u lyžování vytrvat a užívejte si každoroční zimní dovolenou. Naplánujte si ji s rodinou nebo přáteli, a to klidně i delší dobu dopředu. Velkou výhodou plánování zimní dovolené na jaře nebo v létě je také možnost koupit si levněji vybavení. Podpořte své sportovní snažení i na lyžařském simulátoru, případně vyzkoušejte cviky i v pohodlí svého domova, které lyžování napodobují. Buďte na sezónu dostatečně připraveni.

Lásku k adrenalinu

Pokud chcete být opravdu dobrý lyžař, a to nehledě na výběr lyží a dalších nutností pro provozování tohoto sportu, určitě musíte mít rádi adrenalin. Sjíždění kopců, vítr v zádech a mnohdy i nevypočitatelný sníh o vás říkají, že máte srdce dobrodruha.

Publikováno: 04. 04. 2021

Kategorie: Sport

Autor: Adam