Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Uncategorized

Lago di Garda nabídne špičkové podmínky pro windsurfing

Lago di Garda

Severní polovina Itálie má také svá krásná místa, kdo miluje pláže nebo vysokohorskou turistiku, stejně jako klasické vodní sporty, musí se jednoduše vypravit do malebného údolí Lago di Garda. Jezero, které má až 370 kilometrů čtverečních a nabídne typickou středomořskou faunu i flóru. Rozmarýny, pivoňky, lilie a potápky nebo pár racků, to je jen malá ochutnávka veronského ráje, ve kterém si dává dostaveníčko smetánka z celé Evropy. Tady se totiž odpočívá skutečně na jedničku!

Jezero je doslova obsypané malebnými městečky

Příkladem za všechny může být třeba Riva del Garda, město na severním břehu Gardského jezera, v podstatě jen malý kousek od místa, kde už začínají ty opravdové Alpy. Skvěle se tu žilo už za římských časů, nakonec – celé toto městečko, kde žije asi sedmnáct tisíc obyvatel, má stále středověký ráz. Dalším podobným městečkem je desetitisícové Salo, které po krutých událostech druhé světové války znovu rozkvetlo v turistické centrum Brescie.

Sirmione in Italy.

Lago di Garda i podle Italů skýtá prakticky nejlepší podmínky v zemi pro windsurfing, ale také další oblíbené vodní sporty. Nejde sice o oblast mořskou, jako třeba v Benátkách, ale přesto má sever Itálie v podobě Gardského jezera do nabídnout. Via ferrata pro milovníky skal, cyklotrasy a kempy obklopené plážemi, cestování úžasnou krajinou a mimořádně čistá voda. Aby také ne, plavou tu štiky, mníci nebo líni a okouni, což svědčí o mnohém. Horské masivy Alp jsou velmi blízko, takže romantická scenérie je zaručena, stačí se jen rozhlížet kolem sebe. Výhodou je, že doprava autem je vlastně snadná – od nás vede cesta prakticky neustále po dálnicích, o hotely a penziony rozhodně není nouze.

Sirmione in Italy.

Ledovcové jezero mimořádné hloubky

Gardské jezero sahá až do neskutečných 346 metrů, cesta kolem dokola by vás stála mnoho kalorií, protože byste museli ujít přes 150 kilometrů pěší túry. Oblast nicméně leží v nížině a místní vzduch je opravdu parádní! Jezero samotné vzniklo teprve asi před deseti tisíci lety, když alpské ledovce zamířily do ústraní.

Sirmione in Italy.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *