Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Bydlení

Láká vás život v Praze? Směle do toho!

Začalo vás bydlení v maloměstě omezovat natolik, že vážně uvažujete o přestěhování na místo činu, tedy do Prahy? Hlavní město je plné příležitostí a každý si v něm najde to své. Stověžatá Praha žije dnem i nocí, ale nabízí mnohem více než slušně placené pracovní pozice a bohatý kulturní život. Je plná klidných zákoutí a parků, které přímo vybízí k procházkám a relaxaci. Život v Praze samozřejmě má i svá úskalí, ale těch se lze samozřejmě vyvarovat. Připravili jsme pro vás několik tipů, které by vám mohly pomoci s výběrem vhodného bydlení.

V Praze lze bydlet i levně

Nemáte-li přehnané nároky, rodinu a navíc si nejste jistí, jestli vás to v Praze za pár měsíců neomrzí, zabydlete se v některé z mnoha ubytoven. Útočiště v nich nachází nejen studenti a turisté, ale i sezónní pracanti, kteří nechtějí utratit většinu mzdy za nájem. S trochou štěstí se vám podaří najít ubytovnu v bezprostřední blízkosti zaměstnání, případně spoje, díky kterému se do práce včas dostanete.

O stupínek výše je klasický pronájem bytu Praha. Za byt si připlatíte podle lokality a občanské vybavenosti okolí. Vysoké ceny očekávejte zejména v případě historických bytů poblíž centra. Pronájem menší bytové jednotky v panelovém domě se blíží k cenám ubytoven.

Vysoký standard, vysoké ceny

Chcete-li si život v Praze užívat plnými doušky a to i tehdy, když se rozhodnete strávit den mezi čtyřmi stěnami svého bydlení, vsaďte na některý z developerských projektů. V posledních letech jich v Praze vyrostlo velmi mnoho a pro většinu z nich je typický promyšlený a velmi prostorný interiér, využití moderních technologií a perfektní okolní prostřední. Samozřejmostí bývají zajištěné spoje a vynikající občanská vybavenost a to i přesto, že jde o bydlení mimo centrum.

Předtím, než se zabydlíte, si byty pronájem Praha důkladně prohlédněte a nebojte se zeptat nájemníků, jak se jim bydlí a na co byste se měli naopak připravit. Ne nadarmo se říká, líná huba, holé neštěstí a v případě bydlení to platí dvojnásob.