Láká vás život v Praze? Směle do toho!

Láká vás život v Praze? Směle do toho!

Začalo vás bydlení v maloměstě omezovat natolik, že vážně uvažujete o přestěhování na místo činu, tedy do Prahy? Hlavní město je plné příležitostí a každý si v něm najde to své. Stověžatá Praha žije dnem i nocí, ale nabízí mnohem více než slušně placené pracovní pozice a bohatý kulturní život. Je plná klidných zákoutí a parků, které přímo vybízí k procházkám a relaxaci. Život v Praze samozřejmě má i svá úskalí, ale těch se lze samozřejmě vyvarovat. Připravili jsme pro vás několik tipů, které by vám mohly pomoci s výběrem vhodného bydlení.

V Praze lze bydlet i levně

Nemáte-li přehnané nároky, rodinu a navíc si nejste jistí, jestli vás to v Praze za pár měsíců neomrzí, zabydlete se v některé z mnoha ubytoven. Útočiště v nich nachází nejen studenti a turisté, ale i sezónní pracanti, kteří nechtějí utratit většinu mzdy za nájem. S trochou štěstí se vám podaří najít ubytovnu v bezprostřední blízkosti zaměstnání, případně spoje, díky kterému se do práce včas dostanete.

O stupínek výše je klasický pronájem bytu Praha. Za byt si připlatíte podle lokality a občanské vybavenosti okolí. Vysoké ceny očekávejte zejména v případě historických bytů poblíž centra. Pronájem menší bytové jednotky v panelovém domě se blíží k cenám ubytoven.

Vysoký standard, vysoké ceny

Chcete-li si život v Praze užívat plnými doušky a to i tehdy, když se rozhodnete strávit den mezi čtyřmi stěnami svého bydlení, vsaďte na některý z developerských projektů. V posledních letech jich v Praze vyrostlo velmi mnoho a pro většinu z nich je typický promyšlený a velmi prostorný interiér, využití moderních technologií a perfektní okolní prostřední. Samozřejmostí bývají zajištěné spoje a vynikající občanská vybavenost a to i přesto, že jde o bydlení mimo centrum.

Předtím, než se zabydlíte, si byty pronájem Praha důkladně prohlédněte a nebojte se zeptat nájemníků, jak se jim bydlí a na co byste se měli naopak připravit. Ne nadarmo se říká, líná huba, holé neštěstí a v případě bydlení to platí dvojnásob.