Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Zdraví

Bolesti kloubů vás zbaví kmenové buňky, ale i vlastní krev

Nikdo z nás nemůže říct, že se ho to netýká. Se zdravotními komplikacemi způsobenými onemocněním kloubů se potýká nejen starší generace, ale i sportovci a lidé, kteří klouby nerovnoměrně zatěžují a nedbají na zdravý životní styl. Moderní medicína naštěstí umožňuje účinnou léčbu prostřednictvím kmenových buněk. Jde o nediferencované buňky, které jsou přítomny v mnoha lidských tkáních a to zejména v kostní dřeni a tucích. Díky své genové charakteristice se mohou v určitém prostředí diferencovat a zajistit regeneraci poškozených kloubů. Efektivní metoda přináší výrazné zlepšení zdravotního stavu i u pacientů s těžkou artrózou kolenního a kyčelního kloubu.

Orthokin – léčba artritidy pomocí vlastní krve

Autologní koncentrát kmenových buněk účinkuje u drtivé většiny pacientů a dokáže zlepšit jejich zdravotní stav až o 75 %. Není však zdaleka jedinou metodou – léčba kloubů je možná i vlastní krví. Princip spočívá v aplikaci autologního a protizánětlivého regeneračního séra, které je známé jako Orthokin. Podle odborníků jde o momentálně nejdokonalejší způsob léčby a její účinky jsou ve srovnání s jinými současnými metodami intenzivnější a dlouhodobější. Ačkoliv byla vyvinuta především k léčbě velkých kloubů s indikací primární a sekundární artrózy I – III. stupně, běžně se využívá také k léčbě menších kloubů nebo některých forem bolestí zad, chronických bolestí Ahillovky a úponových šlach.

Sérum s vlastní krví (ta je speciálně upravena) je injekčně aplikováno přímo do postiženého kloubu a jde o běžný ambulantní zákrok, u kterého nejsou potřeba anestetika. Po aplikaci injekce není pacient nijak omezen a může se věnovat běžným aktivitám. Jediné omezení se týká zvýšené zátěže v den odběru a vynechání procedur, které mohou vést ke zvýšení tělesné teploty, tedy solárium nebo sauna. Ztrpčují-li bolesti kloubů život i vám, přečtěte si detailní informace o zmíněných metodách léčby na lecba-kloubu.eu. Díky zákroku se můžete vrátit do hry i vy.