Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Zdraví

Bolesti kloubů vás zbaví kmenové buňky, ale i vlastní krev

Nikdo z nás nemůže říct, že se ho to netýká. Se zdravotními komplikacemi způsobenými onemocněním kloubů se potýká nejen starší generace, ale i sportovci a lidé, kteří klouby nerovnoměrně zatěžují a nedbají na zdravý životní styl. Moderní medicína naštěstí umožňuje účinnou léčbu prostřednictvím kmenových buněk. Jde o nediferencované buňky, které jsou přítomny v mnoha lidských tkáních a to zejména v kostní dřeni a tucích. Díky své genové charakteristice se mohou v určitém prostředí diferencovat a zajistit regeneraci poškozených kloubů. Efektivní metoda přináší výrazné zlepšení zdravotního stavu i u pacientů s těžkou artrózou kolenního a kyčelního kloubu.

Orthokin – léčba artritidy pomocí vlastní krve

Autologní koncentrát kmenových buněk účinkuje u drtivé většiny pacientů a dokáže zlepšit jejich zdravotní stav až o 75 %. Není však zdaleka jedinou metodou – léčba kloubů je možná i vlastní krví. Princip spočívá v aplikaci autologního a protizánětlivého regeneračního séra, které je známé jako Orthokin. Podle odborníků jde o momentálně nejdokonalejší způsob léčby a její účinky jsou ve srovnání s jinými současnými metodami intenzivnější a dlouhodobější. Ačkoliv byla vyvinuta především k léčbě velkých kloubů s indikací primární a sekundární artrózy I – III. stupně, běžně se využívá také k léčbě menších kloubů nebo některých forem bolestí zad, chronických bolestí Ahillovky a úponových šlach.

Sérum s vlastní krví (ta je speciálně upravena) je injekčně aplikováno přímo do postiženého kloubu a jde o běžný ambulantní zákrok, u kterého nejsou potřeba anestetika. Po aplikaci injekce není pacient nijak omezen a může se věnovat běžným aktivitám. Jediné omezení se týká zvýšené zátěže v den odběru a vynechání procedur, které mohou vést ke zvýšení tělesné teploty, tedy solárium nebo sauna. Ztrpčují-li bolesti kloubů život i vám, přečtěte si detailní informace o zmíněných metodách léčby na lecba-kloubu.eu. Díky zákroku se můžete vrátit do hry i vy.