LED osvětlení citelně sníží spotřebu elektřiny

LED osvětlení citelně sníží spotřebu elektřiny

V souvislosti s moderním bydlením se v posledních letech nejčastěji skloňuje energetická úspora. Cílem by však nemělo být pouze zamezení tepelných ztrát (např. výměnou oken a dveří, zateplením fasády a střechy...), ale také využívání energeticky méně náročných spotřebičů. A konečně i snížení spotřeby elektřiny potřebné k osvětlení. Kam tím míříme? Určitě jste již narazili na LED technologii, která postupně nahrazuje zastaralé zdroje světla. Proč byste měli o LED žárovkách a jiných „LEDkách“ uvažovat i vy? Úspora je na prvním místě, ale nabízí se i další důvody. Snížení nákladů změnou dodavatele je jedna věc, ale z dlouhodobého hlediska je přeci jen výhodnější právě výměna zdrojů světla. S ohledem na minimální spotřebu LED žárovky dojdete k závěru, že jste se měli k ráznému kroku rozhodnout již dávno. Schválně si spočítejte množství energetických žroutů (klasických žárovek), které ve vaší domácností stále používáte. Jestlipak víte, že předpotopní zdroje světla přemění většinu dodané elektřiny na teplo? Tohle se vám s moderními LEDkami nestane.

Největší výhody LED žárovek

Buďme však trochu konkrétnější. Jakou částku díky LED osvětlení ušetříte? Přesné číslo musíte zjistit sami (závisí na množství zdrojů), nicméně jde až o 2/3 původních nákladů. Suma sumárum několik tisíc korun ročně, pro které jistě najdete lepší využití. A co je nejlepší? Kvalitní LED žárovky mají životnost až 50 000 hodin. Obyčejná žárovka s vláknem cca 50 x méně. Za zmínku stojí také vysoká odolnost, moderní design a široké spektrum LED zdrojů. Kromě žárovek se všemi typy závitů jsou k mání také LED reflektory, pásky a další typy osvětlení.

Nakupujte kvalitní výrobky u specializovaných prodejců

I v případě LED technologie však platí, že ne každý výrobek dosahuje standardní kvality. Nechcete-li se při výběru spálit, vsaďte na specializovaného prodejce, u kterého najdete špičkové LED osvětlení. Garanci spokojeného nákupu dostanete u jednoho z největších tuzemských prodejců – EMOS s.r.o. S výběrem vhodného osvětlení vám ochotně poradí zákaznická podpora, nicméně s ohledem na intuitivní filtrování produktů to pravděpodobně nebude zapotřebí. Žárovku vyberete podle patice,barvy světla, příkonu, světelného toku, napětí, teploty chromatičnosti, tvaru nebo náhrady za stávající zdroj.

Publikováno: 19. 09. 2015

Kategorie: Energie

Autor: Adam

Tagy: led osvětlení | led žárovky | led žárovky úspora