LED svítidla a jejich výhody. Proč byste si je měli pořídit i vy?

LED svítidla a jejich výhody. Proč byste si je měli pořídit i vy?

Na osvětlení záleží. Dokonce mnohem více, než si většina z nás připouští. Vhodně rozmístěná svítidla vykouzlí úžasnou atmosféru a analogicky to platí i obráceně. Nejde však jen o výběr rozmístění svítidel, ale také volbu vhodného zdroje světla. V posledních letech je v popředí zájmu LED technologie, která pomalu, ale jistě vytlačuje klasické žárovky i ostatní typy světelných zdrojů. Proč byste měli tomuto modernímu osvětlení dát šanci i vy?

Úsporné, velmi odolné a elegantní

Mezi největší výhody LED osvětlení patří energetická nenáročnost. V podstatě jde o nejúspornější řešení vůbec a s přihlédnutím ke klesajícím cenám se investice vrátí velmi rychle. Oproti běžným zdrojům světla můžete ušetřit až 90 %, což s ohledem na větší množství zdrojů znamená podstatnou úsporu. Další typickou vlastností LEDek je velmi dlouhá životnost. Při běžném používání vám mohou LED žárovky vydržet v provozu třeba i několik desítek let. Nebudete se muset stále starat o výměnu starého osvětlení a ušetříte spoustu času a peněz. Na životnost nemá vliv ani časté zapínání a vypínání – LED osvětlení totiž nepotřebuje čas na rozehřátí, a proto nedochází k výraznému snižování životnosti. Za zmínku stojí také ekologičtější výroba, menší emise tepla a elegantní design. Suma sumárum, není jediný důvod, proč se LEDkám bránit. Buďme však trochu konkrétnější a zaměřme se na aktuální sortiment svítidel.

Žárovky, panely, ale také reflektory

Chystáte-li se nahradit klasické žárovky, pořiďte si LED žárovky, které jsou k mání v různých tvarech a velikostech. Jsou konstruovány s ohledem na jednosměrné i všesměrné vyzařování světla, takže je můžete umístit také do míst, kde je zapotřebí větší rozptyl světla. Populární jsou také LED zářivky a elegantní stropní LED panely. Můžete si vybrat mezi vestavěnou, podhledovou nebo třeba závěsnou variantou. A pro osvětlení exteriéru (např. prostor kolem garáže, chodník před vchodem apod.) jako stvořené LED reflektory, které spotřebují až o 80 % méně energie než halogenové.

Publikováno: 01. 02. 2015

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: led reflektory | led žárovky